Mateusz Morawiecki z rodziną u papieża Franciszka. Pierwsze takie spotkanie premiera

Szef rządu poleciał do Watykanu, by spotkać się z papieżem Franciszkiem. To pierwsze spotkanie Mateusza Morawieckiego w roli premiera z Ojcem Świętym. Audiencja rozpoczęła się po godz. 10. – Mówiliśmy jednym głosem – powiedział premier po spotkaniu.

– Budujące i krzepiące – tak premier ocenił spotkanie z papieżem. Jak dodał, mają podobne zdanie na tematy, o których rozmawiali. Opowiedział Ojcu Świętemu o „naszej drodze wychodzenia z komunizmu, wychodzenia z postkomunizmu”. – Mówiłem o naszych programach społecznych połączonych z walką z przestępczością podatkową – relacjonował szef rządu.

Dał papieżowi w prezencie między innymi koszulkę z podpisami piłkarzy polskiej reprezentacji.

Spotkanie z papieżem Franciszkiem to nie jedyny punkt wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Watykanie. Po niej szef rządu ma rozmawiać z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem

Złoży też kwiaty na grobie świętego Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra. W Watykanie premierowi towarzyszą między innymi Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, Marek Suski, szef gabinetu politycznego i Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu. A także rodzina szefa rządu. Premier żartował, że nie jest pewny, czy jego córka rozumie powagę sytuacji.

Przypomnijmy, że 2 kwietnia minęło 13 lat od śmierci Jana Pawła II. W 2014 roku został kanonizowany.