Choć świat na co dzień nie jest czarno-biały, to ten w „Zimnej wojnie” zasługuje na Oscara! I to nie jednego! – napisał w środę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, komentując trzy nominacje do Oscara dla „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego.

We wtorek Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła, że „Zimna wojna” została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Nominację za zdjęcia do „Zimnej wojny” otrzymał operator Łukasz Żal, a Paweł Pawlikowski w kategorii najlepszy reżyser.

„Choć świat na co dzień nie jest czarno-biały, to ten w +Zimnej wojnie+ zasługuje na Oscara! I to nie jednego!” – skomentował nominacje na Twitterze premier.

„Gratuluję twórcom filmu nominacji i trzymam kciuki za to, by statuetka trafiła w ich ręce” – dodał Morawiecki.

Laureatów Oscarów, poznamy 24 lutego. W tym roku nagrody zostaną przyznane po raz 91.

We wtorek Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła, że „Zimna wojna” została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny

Choć świat na co dzień nie jest czarno-biały, to ten w „Zimnej wojnie” zasługuje na Oscara! I to nie jednego! – napisał w środę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, komentując trzy nominacje do Oscara dla „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego

Nominację za zdjęcia do „Zimnej wojny” otrzymał operator Łukasz Żal, a Paweł Pawlikowski w kategorii najlepszy reżyser

źródło: fakt.pl