Mateusz Damięcki rzadko chwali się życiem prywatnym, ale tym razem zrobił wyjątek. Wzruszający wpis na temat swojej żony

Mateusz Damięcki unika branżowych imprez i rzadko mówi cokolwiek o swoim życiu prywatnym. Tym razem zrobił jednak wyjątek.

Damięcki pochodzi z aktorskiej rodziny i na ekranie debiutował, gdy miał zaledwie 12 lat (możecie kojarzyć go np. z serialu „WOW” i (nieco późniejszych) „Matek, żon i kochanek”.

W 2004 roku ukończył warszawską Akademię Teatralną. Był związany z Teatrem Nowym i Teatrem Współczesnym.

Dużą popularność przyniosły aktorowi role w „Przedwiośniu”, „Egzaminie z życia”, „Jutro idziemy do kina” czy „Teraz albo nigdy!”. Ostatnio mogliśmy oglądać go w komediach romantycznych „Serce nie sługa” i „Miłość jest wszystkim”.

https://www.instagram.com/p/BwepZtIAzwy/?utm_source=ig_embed

Prywatnie Damięcki był związany z Moniką Krogulską, z którą rozwiódł się po kilku miesiącach małżeństwa. Obecnie jest mężem choreografki Pauliny Andrzejewskiej. W 2018 roku na świat przyszło pierwsze dziecko pary – syn Franciszek.

View this post on Instagram

@pmandrzejewska – Każdego dnia dajesz mi siłę do życia, radość i sprawiasz, że wszystko co robię ma treściwy, mocny smak. Dajesz mi też przykład jak trwać, żeby dawać sobą nadzieję i roztaczać dobro i piękno. Jak żyć, żeby nie żyć tylko dla siebie. Jak żyć dla siebie i dla innych – w zgodzie z sumieniem, tu i teraz, a nie na kredyt, jak żyć tak, żeby inni czuli się szanowani i potrzebni. Jak żyć w tym trudnym świecie, żeby nie zwariować (serio), nie rozmieniać się na drobne, ale robiąc rzeczy malutkie, robić tak naprawdę rzeczy wielkie. Jesteś dla mnie przykładem tolerancji i mądrości, która przejawia się w każdym Twoim, nawet najmniej widocznym geście i ruchu. Zrozumiałem to nagle, wszystko na raz, chociaż wiedziałem o tym od lat. Zrozumiałem, że nie muszę się bać, że Cię zawiodę, bo dzięki Tobie nie ma tylko Ciebie i tylko mnie, nie ma podmiotowości, nie ma wyżej-niżej. Zrozumiałem, że jesteśmy my, i że mimo wzajemnej odpowiedzialności oraz odpowiedzialności wspólnej za naszego syna – jest to relacja tożsama, dwóch atomów z tego samego wymiaru, dwóch atomów tworzących jedną cząstkę. Dziękuję kochanie, że nadajesz sens mojemu życiu. Piszę to w dniu, który zarówno dla Ciebie jak i dla mnie jest wyjątkowy – będąc wspaniałą matką, poświęcającą się wychowaniu naszego syna, równocześnie (serio, niby wiem jak to robisz, przecież widzę, ale jednak nie do końca ogarniam jak to jest możliwe?) pracując jako choreograf w pocie czoła przy wielu produkcjach w Polsce i za granicą, jako pedagog ucząc młodych ludzi techniki i szacunku do sztuki, której staną się zwierciadłem – otrzymałaś dziś wspaniałe zadanie, któremu sprostasz, wiem to, piękniej, niż ktokolwiek inny. Paula została zastępcą dyrektora do spraw artystycznych Teatru Muzycznego w Poznaniu. Zazdroszczę wszystkim, którzy będą mogli z Nią w tej nowej rzeczywistości się spotkać. Powodzenia skarbie – rozwiń skrzydła, leć, a wraz z Tobą wszyscy, którzy mają tę samą pasję i równie piękne i otwarte serce. To będzie dla Was wszystkich fascynująca podróż. A i sobie zazdroszczę też – od dziś jestem bowiem Panem Dyrektorowym. Ale nie obraziłbym się wcale, jeśli ktoś zechciałby zatytułować mnie przysłowiowo „Dupą Dyrektora”❤

A post shared by Mateusz Damięcki (@mateuszdamiecki) on

Ostatnio aktor zdobył się na wzruszający gest i za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił w pięknych słowach podziękować ukochanej.

– Każdego dnia dajesz mi siłę do życia, radość i sprawiasz, że wszystko co robię ma treściwy, mocny smak. Dajesz mi też przykład jak trwać, żeby dawać sobą nadzieję i roztaczać dobro i piękno. Jak żyć, żeby nie żyć tylko dla siebie. Jak żyć dla siebie i dla innych – w zgodzie z sumieniem, tu i teraz, a nie na kredyt, jak żyć tak, żeby inni czuli się szanowani i potrzebni. Jak żyć w tym trudnym świecie, żeby nie zwariować (serio), nie rozmieniać się na drobne, ale robiąc rzeczy malutkie, robić tak naprawdę rzeczy wielkie (pis. org.) – napisał między innymi.

Okazuje się, że pani Paulina została zastępcą dyrektora do spraw artystycznych Teatru Muzycznego w Poznaniu, czego również pogratulował jej małżonek.

Zazdrościmy tak pięknej miłości i dołączamy się do gratulacji!

źródło: kobieta.interia.pl