Lakier do włosów jest prawie jak szwajcarski scyzoryk w szafce z kosmetykami. To co można z nim zrobić jest naprawdę zaskakujące. Oto 10 pomysłowych sztuczek :

Jako odplamiacz…Okazuje się, że lakier posiada właściwości czyszczące. Nanieś trochę na uporczywe zabrudzenia,zostaw na chwilę, a następnie włóż do pralki . To zdziała cuda!

1

Do nawlekania igły…Kto chce szybko przyszyć guzik wie o tym aż za dobrze: próby nawleczenia igły zdają się nie mieć końca. Lakier zaś łączy włókna nici i z jego użyciem nawleczenie igły jest o wiele łatwiejsze.

2

Do ochrony obrazów…Cienka warstwa lakieru do włosów sprawia, że obrazy nie pokrywają się kurzem ani nie blakną pod wpływem światła słonecznego. Wielu artystów ręczy za to !

3

Do pielęgnacji skórzanych butów…Jeśli nie masz czasu na polerowanie butów lakier do włosów jest wówczas niezastąpiony. Pod warunkiem że są one wolne od brudu. Zastosuj wówczas lakier, pozostaw do wyschnięcia i gotowe. Nie tylko się pięknie świecą, ale także są zabezpieczone przed wodą i plamami.

4

Aby podeszwy butów były mniej śliskie. Podeszwy dobrych, skórzanych butów są często gładkie jak szkło i dlatego bardzo śliskie. Ale już trochę lakieru do włosów wystarczy dla zachowania stabilności na wszystkich powierzchniach, nawet na oczyszczonym parkiecie.

5

Do ochrony przed kurzem…Kurz ma mniejsze szanse by Cię nękać, jeśli potraktujesz gładkie powierzchnie lakierem do włosów. Chroni to przed przywieraniem kurzu i jego usunięcie jest znacznie łatwiejsze. Wystarczy tylko dmuchnąć.

6

Niezastąpiony przy spódnicach i sukienkach…Zwłaszcza jeśli spódnice lub sukienki połączymy z rajstopami nylonowymi. W kontakcie z nimi elektryzują się co nie wygląda zbyt dobrze. Niewielka ilość lakieru do włosów pomaga uniknąć tego oddziaływania, a Ty zawsze możesz już wyglądać olśniewająco.

7

Przyssawki są bardzo pomocne jeśli chodzi o przymocowywanie rzeczy w łazience lub kuchni. Jednak często nie są wystarczająco mocne. Wystarczy jednak trochę lakieru do włosów, by stały się wytrzymałe.

8

Do zatrzymywania „oczka” w rajstopach…Na pewno nie raz Ci się to zdarzyło. Wyszykowałaś się w piękną kreację, wchodzisz do miejsca w którym jesteś umówiona i zahaczasz o coś rajstopami. I stało się! Widzisz, że w rajstopach poleciało oczko. Jeśli szybko potraktujesz to miejsce lakierem do włosów, oczko nie poleci dalej, a ty będziesz mogła cieszyć się wieczorem.

9

Aby kwiaty pozostały na dłużej świeże…Cięte kwiaty pozostaną dłużej świeże, jeśli potraktujesz je lakierem do włosów. W ten sposób spowolnisz naturalny rozpad i będziesz dłużej cieszyć się ich pięknem.

10

źródło: podaj.to