Masz problem z suchą i pękającą skórą dłoni w zimie. Mamy dla Ciebie 5 porad jak poradzić sobie z tym problemem

Zima jest ciężkim okresem dla wielu ludzi. Jednym z minusów jest wpływ niskiej temperatury na naszą skórę. Zimne powietrze ma niższą wilgotność, więc nasza skóra szybko się przesusza, pozostawiając nas z uczuciem pieczenia, suchości, a czasem nawet pękania! Jedną z najczęściej cierpiących przez zimę części ciała są dłonie. Popękana skóra na palcach i kostkach jest nie tylko nieestetyczna, ale też bolesna. Gdy nasze dłonie bolą nawet najprostsze czynności wydają się niemożliwe do zrobienia. Na szczęście można łatwo zapobiec przesuszaniu się dłoni! Czytajcie dalej!

1. Zawsze pamiętaj o rękawiczkach!

Chronienie dłoni przez zimnym, suchym powietrzem to pierwszy krok ku miękkim zdrowym dłoniom.

1

2. Nawilżaj!

Prawidłowe nawilżenie skóry daje im barierę ochronną dlatego powinniśmy smarować dłonie kilka razy dziennie.

2

3. Nawadniaj się!

To że picie dużej ilości wody jest zdrowe nie jest chyba dla nikogo żadną niespodzianką. Pomaga też w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia naszej skórze oraz zapewnia jej jędrność i ładny wygląd.

3

4. Nie zapomnij o nocnym nawilżeniu!

Kremowanie dłoni na noc zdecydowanie poprawi kondycję skóry. Aby zwiększyć skuteczność kremu możemy założyć bawełniane rękawiczki, które pomogą we wchłonięciu się kremu.

4

5. Parafina.

W wielu salonach kosmetycznych dostępny jest zabieg parafinowy. Polega on na zanurzeniu dłoni w ciepłym (i ciekłym) wosku, aż do jego wyschnięcia. Po pozbyciu się warstwy wosku dłonie są niesamowicie nawilżone. Kolejnym plusem zabiegu z parafiny jest to, że łatwo można go wykonać w domu!

5

źródło: podaj.to