Marzena Kipiel-Sztuka dla większości na zawsze pozostanie Halinką z serialu „Świat według Kiepkich”. Mało kto wie, że aktorka spełnia się nie tylko na małym ekranie: za swoją działalność została wyróżniona przez… Policję.

Marzena Kipiel-Sztuka udziela się charytatywnie
Marzena Kipiel-Sztuka – nieważne, w ilu filmach, serialach czy spektaklach by zagrała, prawdopodobnie nie zerwie już z wizerunkiem zaradnej Haliny, żony Ferdka Kiepskiego, w którą wciela się już od 20 lat. Nie wszyscy jednak wiedzą, że aktorka od lat wspiera akcje charytatywne, organizowane przez Policję z rodzinnej Legnicy. Za swoją działalność charytatywną otrzymała właśnie wyróżnienie – Krzyż Niepodległości z Gwiazdą klasy I za wybitne zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZ Policjantów.

Swoje obowiązki Marzena Kipiel-Sztuka traktuje bardzo poważnie. Aktorka sama wygrała walkę z nałogiem – przez wiele lat była uzależniona od alkoholu. Dziś bierze udział w policyjnych akcjach, w tym jest jurorką podczas konkursów teatralnych dla dzieci i młodzieży. Spektakle, które ocenia, często dotyczą trudnych tematów, które mają nie tylko bawić, ale i edukować. Poruszane są w nich takie tematy jak uzależnienie od narkotyków czy dopalaczy. Aktorka brała również czynny udział w zbiórkach pieniędzy organizowanych przez policjantów.

źródło: kobieta.wp.pl