Marta Kaczyńska w ostrych słowach skrytykowała współczesną młodzież. Padły poważne zarzuty

Marta Kaczyńska w ostrych słowach krytykowała młodzież. Bratanica prezesa PiS, która wielokrotnie szokowała swoimi wypowiedziami, tym razem postanowiła odnieść się do młodych Polaków, którzy według niej nie są dobrymi mieszkańcami kraju. A wszystko przez pewną modę, która nie do końca przypadła do gustu córce zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Marta Kaczyńska znowu wzbudziła niemałą sensację. Krewna Jarosława Kaczyńskiego na łamach gazety „Sieci” postanowiła opowiedzieć o swoich odczuciach dotyczących polskiej młodzieży. W dość obszernym felietonie kobieta przedstawiła swoje poglądy dotyczące patriotyzmu wśród młodzieży. Tak ostrych ataków ze strony kontrowersyjnej felietonistki nie można było się spodziewać.

Marta Kaczyńska atakuje młodzież. Niespodziewane słowa prawniczki
O ile biografia samej Kaczyńskiej jest usłana wieloma skandalami, to sama krewna prezesa PiS często zabiera głos w sprawach dotyczących społeczeństwa. W swoim najnowszym felietonie córka Lecha Kaczyńskiego postanowiła poruszyć kwestię patriotyzmu.

– Każdy z nas rodzi się w konkretnej rodzinie, w pewnej uwarunkowanej pokoleniowo wspólnocie, która opiera swoje istnienie na dziedzictwie kulturalnym, kultywowanych wartościach, religii i tradycji. Nie jesteśmy w stanie całkowicie zanegować swojej tożsamości, która jest wypadkową doświadczeń naszych przodków. (…) Nie uciekniemy także od życia w ukształtowanej wspólnocie niezależnie od tego, jak bardzo oddalimy się od naszej ojczyzny – czytamy w jej felietonie.

Według Kaczyńskiej młodzi Polacy regularnie oddalają się od patriotyzmu i ulegają modom z zachodu Europy, które mają wyniszczać polską tożsamość narodową.

Kaczyńska zarzuca młodzieży kosmopolityzm i oderwanie od ojczyzny
Według Marty Kaczyńskiej największym problemem Polski jest wychowanie młodzieży bez patriotyzmu. Wielką wadę w myśleniu młodych Polaków kobieta widzi w tendencjach do kosmopolityzmu, który ma podkopywać wiarę młodzieży w jedność narodową i w budowaniu przyszłości Polski.

– Nie jesteśmy w stanie całkowicie zanegować swojej tożsamości, która jest wypadkową doświadczeń naszych przodków. – napisała Kaczyńska

Zarzuty Kaczyńskiej o brak patriotyzmu i przejmowanie mody z zachodu są o tyle szokujące, że kobieta wielokrotnie pozwalała swoim własnym dzieciom na powielanie zachodnioeuropejskich wzorców. Przykładem niech będą tu córki prawniczki, które obchodziły w zeszłym roku Halloween, mimo wielkiej krytyki ze strony konserwatystów, do których sama Marta Kaczyńska chciałaby być zaliczana. Słowa felietonu zostały w związku z tym odczytane jako przejaw hipokryzji i oburzają wielu internautów.
źródło:pikio.pl