Manuela Gretkowska: Polska nie jest kobietą. Jest zapijaczonym, nieudolnym facetem w depresji

W sobotę w Łodzi odbył się X ogólnopolski Kongres Kobiet, którego gościem była Manuela Gretkowska. Pisarka przytoczyła na Facebooku treść swojego wystąpienia na kongresie, w którym mocno krytykuje nie tylko rząd PiS, ale i Kościół Katolicki. „Namieszali ludziom w głowach propagandą, powstaniami że niedługo „patriota” widząc jak mu staje i cała krew spływa do penisa pomyśli, że zaraz się wykrwawi i potrzebna mu na gwałt sanitariuszka” – pisze ostro Gretkowska.

„Za poprzednich rządów PiS uświadomiłam sobie, że Polska jest Kobietą. Że bez równości i wolności dla Polek nasz kraj nie będzie demokracją. Podróżując z tym pomysłem po Polsce zobaczyłam, że z nami kobietami jest ok. Problemem, by coś zmienić są mężczyźni. Dlatego zmieniłam zdanie: Polska nie jest kobietą. Jest zapijaczonym, nieudolnym facetem w depresji” – zaczyna wpis na Facebooku Manuela Gretkowska. Pisarka w „SŁOWIE NA NIE/DZIELĘ” postanowiła przytoczyć „z głowy” swoje wystąpienie z Kongresu Kobiet. Mocno dostaje się i PiSowi i Kościołowi.

„Polska jest patriarchalną monarchią pod kościelnymi rządami Matki Boskiej stawianej nam za wzór, roll model. Czego my kobiety żądamy, skoro Jezusek nie chodził do żłobka czy przedszkola. Równość płac? Matka Boska nie stworzyła świata ani go nie zabawiła, była tylko podwykonawcą a takim zawsze należy się mniej” – Gretkowska cynicznie komentuje oczekiwania Polek względem państwa. „Od 2 tysięcy lat Kościół uważa się za ofiarę i jak ognia piekielnego boi się prawdy, ze przestał nią być stając się prześladowcą, kobiet”.

Gdyby Polska była KobietąPrzemówienie na Kongresie KobietPisane z głowy. SŁOWO NA NIE/DZIELĘZa poprzednich rządów…

Gepostet von Manuela Gretkowska am Samstag, 16. Juni 2018

To jednak nie koniec wpisu Manueli Gretkowskiej. Dalej jest jeszcze ostrzej. „Gdyby Polska była kobietą i założyła szpilki, jak z „Sexu w wielkim mieście” na czerwonych podeszwach, to miałaby je gówniano-brązowe tak wdepnęłyśmy. Namieszali ludziom w głowach propagandą, powstaniami ze niedługo „ patriota” widząc jak mu staje i cała krew spływa do penisa pomyśli, że zaraz się wykrwawi i potrzebna mu na gwałt sanitariuszka. Zamiast seksu, bohaterstwo po dobrej zmianie. Przed chwilą profesorka Płatek powiedziała: „politycy przed wyborami wszystko obiecają byle wygrać”. Zwłaszcza nam kobietom wejdą w dupę. Niestety, po wyborach tam zostają razem ze swoją wizją aborcji.” Cały wpis przeczytacie na Facebooku pisarki.

Manuela Gretkowska znana jest ze swoich mocnych wypowiedzi. Także tym razem w dosadny sposób wyraziła swoje zdanie na temat sytuacji kobiet w Polsce. Zgadzacie się z jej opinią?