Przed Sejmem trwa manifestacja wspierająca protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych. Wśród zebranych są także osoby niepełnosprawne. – Dziękujemy za prawdziwą solidarność waszych serc – powiedziała do zebranych Janina Ochojska. – Jaką jesteśmy siłą, skoro rząd się nas boi – dodała, zwracając uwagę na ustawione przed sejmem barierki.

Już 39. dzień trwa w Sejmie protest rodziców oraz ich niepełnosprawnych dzieci. W piątek w budynku parlamentu rozpoczął się szczyt parlamentarny NATO i protestujący są właściwie odcięci od świata. Przed budynkiem Sejmu, z okazji Dnia Matki zorganizowano solidarnościową manifestację.

Janina Ochojska przeczytała list od matek osób niepełnosprawnych protestujących w Sejmie. „Otacza nas mur obojętności” – napisały. Odczytała także przesłanie od siostry Małgorzaty Chmielewskiej, która adoptowała niepełnosprawnego chłopca – obecnie jest on już dorosłym mężczyzną.

„Jesteśmy z wami, supermatkami” – skandują zebrani przed Sejmem. „Dzień Super-Matki”, „Mamy prawo godnie żyć” czy „Stop dyskryminacji i wykluczaniu” to niektóre z haseł, jakie przeczytać można na trzymanych przez manifestantów transparentach.

Wśród zebranych jest także pani Alicja z córka Kingą. Obie brały udział w proteście w Sejmie. Z przyczyn osobistych musiały jednak wrócić do domu.

Do zebranych przemawiała także Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczki powstania warszawskiego, której trzykrotnie nie wpuszczono do Sejmu, gdy chciała odwiedzić protestujących.