11 lipca ruszył szczyt NATO, na który do Brukseli zjechali się przywódcy kilkunastu państw świata. W stolicy Belgii pojawili się m.in. Donald Trump i Angela Merkel. Nie zabrakło też polskiego akcentu w osobie Donalda Tuska, któremu towarzyszyła żona Małgorzata.

Oprócz głów państw nie zabrakło ich partnerek i partnerów. Na zorganizowanym dla gości koncercie w Waterloo pojawiły się między innymi partnerka premiera Belgii Amelie Derbaudrenghien, żona Recepa Erdogana – Emine Gulbaran Erdogan, Brigitte Macron czy mąż premier Luksemburga Gauthier Destenay.

Trwające dwa dni wydarzenie przebiega głównie pod znakiem nacisków Donalda Trumpa na wydawanie większych pieniędzy na obronność przez państwa członkowskie NATO.

Podczas paneli dyskusyjnych głów państw ich partnerzy i partnerki mieli okazję, by bliżej się poznać. Nie jest tajemnicą, że żona prezydenta Francji i Melania Trump zdążyły zaprzyjaźnić się już wcześniej. Tuż obok dwóch wystylizowanych pierwszych dam pozowała Małgorzata Tusk, która w Brukseli pojawiła się w sukience do kolan w kolorze ultramaryny.

Zobaczcie, jak wyglądała. Myślicie, że znalazła wspólny język z Melanią i Brigitte?