Małgorzata Rozenek ostro skrytykowała Kościół. Kontrowersyjne słowa podzieliły fanów Rozenek

Małgorzata Rozenek ostro skrytykowała Kościół, który jej zdaniem dzisiaj zupełnie nie przypomina instytucji, jaką w teorii jest, bowiem reprezentowane przez duchownych wartości dzisiaj otwarcie „zaprzeczają chrystusowej miłości”. Kontrowersyjne słowa podzieliły fanów Rozenek.

Małgorzata Rozenek znowu na tapet wzięła niezwykle kontrowersyjny temat, o którym media szczególnie chętnie rozpisują się w ostatnim czasie. Chodzi o Kościół i zamieszanie wokół tej instytucji z wielowiekową tradycją. Zdaniem celebrytki i influencerki, Kościół nie przypomina dzisiaj tego, czym powinien być dla milionów wiernych na całym świecie.

Małgorzata Rozenek ostro o Kościele Katolickim

Dzisiaj niedziela, a więc dzień, kiedy miliony Polaków pójdą na Mszę Świętą. Choć Małgorzata Rozenek szanuje instytucję Kościoła, to jednak od lat już nie utożsamia się z nią i z jej wartościami, a więc sama nie uczestniczy w mszach. Według niej, poczynania księży i hierarchów kościelnych zaprzeczają dzisiaj temu, co przed dwoma tysiącami lat mówił Jezus.

– Ja mam z kościołem nie po drodze od dłuższego czasu. Nie akceptuję stanowiska kościoła w sprawie in vitro. Uważam, że jest niesprawiedliwe i krzywdzące. Nie akceptuję stanowiska kościoła w stosunku do środowisk LGBT. Uważam, że jest niezwykle krzywdzące i jest zaprzeczeniem chrystusowej miłości – wyznała popularna celebrytka w rozmowie z Wirtualną Polską.

Według popularnej celebrytki i gwiazdy TVN Kościół od lat nie ma już takiej siły, jaką miał kiedyś. Jednym z powodów, przez który Kościół według Rozenek nie ma już swojej dawnej siły, jest fakt, że mocno ingeruje on w życie społeczne i polityczne. Według Rozenek Kościół powinien być apolityczny. W końcu nasze państwo tworzą nie tylko katolicy, ale także buddyści, muzułmanie czy, w lwiej części, ateiści.

– Żeby kościół zachował swoją bardzo ważną rolę, musi stać się apolityczny – dodała.

Małgorzata Rozenek od lat promuje w show-biznesie metodę in vitro, która według niej jest szansą dla polskich rodzin na szczęście. Jej zdaniem Kościół od lat niesłusznie potępia powyższą metodę. Rozenek uważa, że Kościół wkrótce na pewno zaakceptuje in vitro, choć teraz jest do niej nastawiony wręcz wrogo.

– Nie mam wątpliwości, że w przyszłości Kościół Katolicki zaakceptuje tę metodę zachodzenia w ciążę, tak jak zaakceptował przeszczepy i transfuzje krwi, które kiedyś budziły takie kontrowersje, jak teraz in vitro – stanowczo stwierdziła w rozmowie z „Wirtualną Polską”.

źródło: pikio.pl