Magda Gessler za darmo rozdała tonę lodów. Serwowała dzieciom lody o smaku… Teraz może zapłacić pół miliona złotych grzywny. Co się stało?

Jak donosi „Fakt”, Magda Gessler (66 l.) może mieć problemy. Wszystko z powodu smaku lodów, które rozdawała niedawno dzieciom…

Słynna restauratorka postanowiła tym razem zostać królową lodów. Jej lodziarnie mają pojawić się w całej Polsce.

Szumne otwarcie w Warszawie może jednak odbić się jej czkawką. O co chodzi?

1 czerwca Gessler zorganizowała w stolicy imprezę, na której rozdawała dzieciom darmowe lody.

„Fakt” donosi jednak, że restauratorka może ponieść za to konsekwencje, bowiem wśród smaków znalazły się prosecco czy campari z pomarańczą.

„Trzeba ocenić takie zdarzenie negatywnie. Wprowadzanie smaku alkoholu do diety dzieci, jeszcze poprzez pozytywnie kojarzących im się lodów, to przygotowywanie gruntu pod sięganie po alkohol w przyszłości” – oburza się w tabloidzie Katarzyna Łukowska, p.o. dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Radca prawny w rozmowie z tabloidem twierdzi, że nawet w przypadku, gdyby w lodach nie było ani kropli alkoholu, to „zachodzi tu tożsamość nazwy produktu z oznaczeniem napoju alkoholowego, co w konsekwencji stanowi naruszenie ustawy o wychowaniu w trzeźwości”.

Za takie naruszenie grozi grzywna nawet do pół miliona złotych. Trudno jednak uwierzyć, aby Magda miała tyle zapłacić za rozdawanie darmowych lodów.

Sama Gessler uznała to za burzę w szklance wody, a jej prawnicy przekonują, że żadne prawo nie zostało złamane!

Jedliście już lody od Magdy?

źródło: pomponik.pl