Występ Madonny na Eurowizji 2019 był największą atrakcją finałowego koncertu. Królowa Popu w Tel Awiwie zaśpiewała dwie piosenki, za które zgarnęła ponad milion złotych. Chociaż nieco fałszowała, dostała gigantyczny aplauz! Tak się robi show!

Finał Eurowizji 2019 obfitował w wiele emocji, ale bez wątpienia największą atrakcją wieczoru był występ Madonny. Do ostatniej chwili nie wiadomo było, czy Królowa Popu stanie na scenie w Tel Awiwie. Dopiero w środę, na dwa dni przed koncertem finałowym, wszystko stało się jasne. Organizatorzy wydarzenia podpisali kontrakt z gwiazdą opiewający na kwotę ponad milion złotych (milion szekli) za wykonanie dwóch piosenek.

Gościnny występ Madonny na Eurowizji 2019 był możliwy dzięki żydowskiemu miliarderowi, który mieszka w Kanadzie i swój majątek przeznaczył na wydarzenia kulturalne i sportowe promujące Izrael na świecie.

Występ Madonny na Eurowizji 2019
Madonna na Eurowizji 2019 zaprezentowała swój doskonale znany publiczności hit Like A Prayer oraz najnowszy singiel Future w duecie z Quavo promujący jej nową płytę Madame X (premiera 14 czerwca). Publiczność w Tel Aviv Expo była wyraźnie podniecona obecnością amerykańskiej legendy muzyki, chociaż ta niemiłosiernie fałszowała – niczym Mandaryna na festiwalu w Sopocie. Mimo nieczystości gwiazda dostała największy aplauz, a swoim show przyćmiła wszystkich 26 finalistów i gości specjalnych. Przy Madonnie nawet ubiegłoroczna zwyciężczyni Eurowizji – Netta – wypadła blado. Piosenkarka do stolicy Izraela zabrała 60-osobową ekipę.

Występ Madonny na Eurowizji 2019 w czasie przeznaczonym na oddawanie głosów (tzw. Interval Act) obejrzało ponad 200 milionów widzów na całym świecie. Szacuje się, że dokładnie tyle osób miało włączone odbiorniki telewizyjne w chwili, w której występowała ikona muzyki.

Warto dodać, że Madonna jest drugą gwiazdą światowego formatu, która zaśpiewała podczas Eurowizji. W 2016 roku publiczność miała okazję obejrzeć show Justina Timberlake’a.

źródło: jastrzabpost.pl