M jak miłość: dramaty przeżywali nie tylko w serialu. Prawdziwe tragedie aktorów i walka z nimi

„M jak miłość” powstało zaraz po ogromnym sukcesie „Klanu”, który pojawił się na kanale Telewizji Polskiej pod koniec lat 90. i okazał się prawdziwym hitem. Fani już niemalże dwie dekady mogą śledzić losy swoich ulubionych bohaterów. We wrześniu 2013 roku odbyła się jubileuszowa gala z okazji tysięcznego odcinka.

Niestety tragedie, jakimi są ciężkie choroby nie ominęły nawet aktorów słynnego serialu. Gwiazdy „M jak miłość” musiały zmierzyć się m.in. z boreliozą, zapaleniem wątroby czy rakiem piersi.

Choroby dotyczą każdego, w końcu jesteśmy tylko ludźmi. Na szczęście, na bardzo wiele z nich można dobrać odpowiednie leki. Istnieją też sprawdzone sposoby, które mogą pomóc w walce z dolegliwościami. Jeśli chodzi o jedne z najcięższych chorób, na przykład nowotwory złośliwe, to najbardziej skuteczną, choć wyniszczającą metodą jest chemioterapia.

Oto jakie choroby stanęły na drodze aktorów jednego z najpopularniejszych polskich seriali.

Dominika Ostałowska


Dominika Ostałowska miała problemy z sercem, ale również zmagała się z chorą tarczycą. Aktorka na planie „M jak miłość” wcieliła się w postać Marty Mostowiak. Problemy zdrowotne były na tyle poważne, że musiała poddać się operacji ablacji polegającej na wprowadzeniu elektrody do mięśnia sercowego. Artystka doszła do siebie, ale w serialu już nie występuje. Media spekulują, że to nie choroba była powodem jej odejścia z ekipy, a prawdopodobnie nieudany romans z reżyserem.

Barbara Kurdej-Szatan


Barbara Kurdej-Szatan zmaga się z chorobą już od około pięciu lat. Podobno na planie serialu „M jak miłość” ugryzł ją kleszcz. Na nieszczęście aktorki, okazało się, że przenosił boreliozę. Nie udało się jej zauważyć dolegliwości w odpowiednim czasie, przez co choroba zaczęła postępować i w trakcie diagnozy była już zaawansowana. Ostatnie wyniki badań nie wyszły najlepiej, a artystka wciąż zmaga się z powikłaniami.

Joanna Koroniewska


Joanna Koroniewska była znana ze swojej roli Małgorzaty Chodakowskiej. W serialu grała jednak tylko do 2013 roku. Aktorka na przestrzeni lat zmagała się z problemami z tarczycą. Towarzyszyły jej objawy takie jak kołatanie serca, ciągłe przemęczenie czy drżenie rąk. Udało się jej okiełznać objawy i dojść do remisji.

Agnieszka Paszkowska


Agnieszka Paszkowska była znana ze swoich epizodycznych ról w najbardziej popularnych serialach. W „M jak miłość” zagrała mamę Gabrysi. Aktorka nie doczekała się swoich 58 urodzin i zmarła w 2017 roku. Niestety przyczyna śmierci artystki nie została podana. Natomiast przypuszcza się, że jej śmierć była związana z chorobą nowotworową. Wszystko dlatego, że kilka lat temu w mediach społecznościowych opublikowała zdjęcie, na którym była łysa.

Maciej Kozłowski


Maciej Kozłowski odgrywał w serialu rolę Waldemara Jaroszego. Aktor niestety przegrał walkę z chorobą i odszedł w wieku 52 lat. Artysta zmagał się z zapaleniem wątroby typu C. Do ostatnich chwil starał się korzystać z życia. Podróżował, a nawet potajemnie wziął ślub z malarką Agnieszką Kowalską.

Małgorzata Pieńkowska


Małgorzata Pieńkowska po swojej roli Marii Zduńskiej w serialu „M jak miłość” zdobyła spory rozgłos. Kariera aktorki zaczęła się rozwijać. W tamtym czasie miała w swoim życiu niemalże wszystko, czego potrzebowała. Niestety, w 2003 r. dowiedziała się, że ma raka piersi. Zdecydowała się nie czekać na efekty chemioterapii i udała się do fryzjera w celu ogolenia głowy na łyso. To jednak nie przeszkodziło jej w pracy, gdyż na planie grała w peruce. Ostatecznie udało jej się pokonać raka.

Mariusz Sabiniewicz


Mariusz Sabiniewicz bardzo się spodobał widzom serialu „M jak miłość”. Swoją rolą Norberta Wojciechowskiego udało mu się zdobyć wielu fanów. Jednak to rodzina była dla niego najważniejsza. Niestety musiał się z nią pożegnać dość wcześnie. Artysta zmarł w wieku 44 lat na raka trzustki.

źródło: pikio.pl