Lech Wałęsa opublikował apel do Polaków. Zwrócił się do konkretnych grup społecznych

Wałęsa postanowił zmobilizować Polaków przed jesiennymi wyborami. Jako „współtwórca i były Przewodniczący ‚Solidarności’, największego związku zawodowego w Europie, który zmienił oblicze Polski i sąsiednich krajów 30 lat temu”, a także laureat Nobla i były prezydent, zaapelował do konkretnych grup społecznych o głosowanie na opozycję.

Wybory parlamentarne coraz bliżej, a festiwal wyborczych obietnic trwa w najlepsze. Partia rządząca ostro walczy o kolejną wygraną, a opozycja próbuje pokrzyżować jej szyki. Tej drugiej postanowił pomóc Lech Wałęsa. Były prezydent skierował do Polaków niecodzienny apel, w którym zaapelował o oddanie głosu na na przeciwników PiS.

W swoim apelu na Facebooku zwrócił się do konkretnych grup społecznych: m.in. ludzi polskiej wsi („nie pozwólcie obecnemu rządowi odwrócić naszego kraju od Unii Europejskiej, do której tak nas namawiał Papież Polak — skłócenie z Unią najbardziej ujemnie odbije się na polskim rolnictwie) i polskich robotników („To Wam Polska zawdzięcza najlepsze 25 lat w swej tysiącletniej historii. Nie pozwólcie zmarnować Waszego osiągnięcia, które podziwiał cały świat”).

Wałęsa zaapelował też do „mieszkańców mniejszych i większych miast”, a także do ludzi młodych, „którzy po raz pierwszy mogą i chcą głosować, aby wpłynąć na swoją przyszłość i tego kraju”.

– Dzięki Solidarności staliście się Europejczykami nieodgrodzonymi „żelazną kurtyną” od możliwości i osiągnięć świata Zachodu. Wy młodzi, możecie dokonać kolejnej pokojowej rewolucji. Uwierzcie w siebie, nie siedźcie „na kanapie”, weźcie sprawy w swoje ręce, abyście byli w przyszłości dumni z tego, że wpłynęliście na bieg historii – zaapelował do młodzieży Wałęsa.

Zachęcając do głosowania na opozycję, Wałęsa nie szczędził również ostrych słów pod adresem Prawa i Sprawiedliwości. „Głosujcie na przedstawicieli opozycji tego skorumpowanego rządu, ludzi niekompetentnych, niemoralnych, żądnych władzy i pieniędzy, dążących do realizacji własnych interesów kosztem przyszłości mieszkańców i obywateli naszego kraju” – zaapelował do Polaków.

źródło: natemat.pl