Księżna Diana zdobyła serca ludzi na całym świecie. Do dziś powstają dziesiątki programów telewizyjnych i publikacji na jej temat. Jedno ze zdjęć kochanej przez Brytyjczyków „Lady Di” przeszło do historii. Jednak pewien istotny szczegół umknął uwadze wielu osób.

Księżna Diana nie bez powodu została okrzyknięta „Królową Ludzkich Serc”. Pokochali ją nie tylko Brytyjczycy. Ludzie na całym świecie chwalili jej nieprzeciętną urodę i mówili o jej wyjątkowej szlachetności. Niestety, uwielbiana przez ludzi „Lady Di” nie miała łatwego życia. Jej historia była naznaczona ogromnym cierpieniem – została odrzucona przez swojego męża i do końca życia musiała walczyć z nadmiernym zainteresowaniem ze strony mediów.

Księżna Walii była ulubienicą prasy. Śmiało można mówić o obsesji dziennikarzy na punkcie matki księcia Karola i księcia Harry’ego. Każdy jej ruch i stylizacja były szeroko komentowane w mediach. Sława była dla niej bardzo dużym obciążeniem. Nie mogła się od niej uwolnić aż do końca życia, kiedy zginęła w tragicznym wypadku w Paryżu w 1997 roku. Cały świat pogrążył się w żałobie, a pogrzeb arystokratki był jednym z najgłośniejszych wydarzeń dekady.

Księżna Diana na wyjątkowym zdjęciu. „Śpiąca królewna”
Księżna Diana do dziś jest wspominana w licznych reportażach i publikacjach. Po tej wyjątkowej kobiecie pozostało wiele pamiątek, wśród których bez wątpienia najcenniejsze są fotografie. Jedna z nich jest absolutnie wyjątkowa. Zdjęcie zostało zrobione w listopadzie 1981 roku w Muzeum Victorii i Alberta. Księżna Diana przypomina na nim śpiącą królewnę.

Księżna Walii jest podobna do śpiącej królewny nie tylko pod względem stylizacji. Nie każdy zwrócił uwagę na ten istotny szczegół. Na pierwszy rzut oka księżna Diana wygląda na bardzo zamyśloną, jednak w rzeczywistości została sfotografowana podczas krótkiej drzemki, którą ucięła sobie na oczach kamer. „Śpiąca królewna” ujmuje swoją niewinnością i wyjątkowym pięknem. Uchwycona przez czujne oko fotoreportera sytuacja ma jednak dużo głębsze znaczenie.

Śpiąca księżna Diana skrywa ważną tajemnicę. Tego nikt nie zauważył
Nie da się ukryć, że księżna Diana była przytłoczona przez konwenanse i układy panujące w rodzinie królewskiej. Jako żona księcia Karola musiała sprostać oczekiwaniom wielu osób. Nie zawsze przychodziło jej to z łatwością. Często była zmęczona nadmiarem obowiązków:

– Nie chciałam nikogo zawieść. Czułam się zmuszona do tego, żeby pojawiać się wszędzie tam, gdzie było to ode mnie oczekiwane – przyznawała księżna Diana.

Być może właśnie z tego powodu zasnęła na chwilę. Mało kto wie, że w momencie wykonywania tego zdjęcia księżna Diana skrywała tajemnicę, o której nikt nie wiedział. Dokładnie osiem miesięcy po gali w Muzeum Victorii i Alberta na świat przyszedł książę William. Fotoreporterom wydawało się, że wiedzą wszystko o żonie księcia Karola. W tamtym momencie nie mieli pojęcia, że ukrywa ona przed światem słodką tajemnicę.

źródło: pikio.pl