Książę William chyba zapomniał o kamerach. Wydało się, jak mówi do Charlotte!

Książę William, Kate Middleton i ich trójka dzieci – George, Charlotte i Louis – to uwielbiana przez Brytyjczyków rodzina. Materiały przedstawiające ich życie biją w mediach rekordy popularności. Miłośnicy brytyjskiej monarchii dowiedzieli się właśnie, jaki przydomek nosi w domu mała księżniczka. Jest wyjątkowo uroczy.

Książę William i jego żona na co dzień muszą się posługiwać oficjalnymi tytułami, a wszelkie prywatne pseudonimy czy zdrobnienia nigdy nie przedostają się do opinii publicznej. Nic zatem dziwnego, że fani rodziny cały czas czekają na jakąś wpadkę, która pozwoli poznać nieznane dotąd sekrety.

W końcu się doczekali, bowiem syn księżnej Diany zapomniał na chwilę o towarzyszących mu kamerach i niechcący zdradził, jak w domu zwraca się do Charlotte. Wybrał dla niej wyjątkowo słodki pseudonim.

Książę William pieszczotliwie nazywa swoją córkę
Media związane z rodziną królewską opublikowały niedawno nagranie, na którym widać Kate, Williama i ich trójkę dzieci podczas zabawy w ogrodzie „Back to Nature”. Miejsce to zaprojektowała zresztą sama księżna Cambridge w ramach londyńskiej wystawy Chelsea Flower Shower.

Na jednym z ujęć widać, jak książę William podczas zabawy zwraca się do swojej córki. Co ciekawe, choć nagranie udostępnione na Twitterze Kensington Palace uzupełnione jest o napisy, to ten jeden fragment nie został podpisany. Dociekliwi internauci i media dokładnie wsłuchali się w słowa księcia, dzięki czemu poznaliśmy domowy przydomek księżniczki Charlotte. Brzmi on „Mignonette”.

– Mignonette, popchnij mnie! – woła książę William do córeczki, bujając się na wielkiej kuli. Reakcja dziewczynki ewidentnie sugeruje, że musi być tak często nazywana, ponieważ od razu przybiegła do ojca.

Czy samo słówko „mignonette” ma jakieś znaczenie? Tak, to zdrobnienie francuskiego określenia „mignon”. Słowo to można tłumaczyć potocznie jako: „kochanie”, w zdrobnieniu jest też używane jako nazwa kwiatu, rezedy. Rodzice używają więc wobec córeczki bardzo pieszczotliwego, ale też oryginalnego przydomku

Księżniczka Charlotte jest jedyną córką Williama i Kate. Urodziła się 2 maja 2015 roku w Londynie. Dziewczynka jest obecnie czwartą osobą w kolejce do objęcia brytyjskiego tronu. Przed nią, w linii sukcesji, znajdują się jej dziadek, książę Karol, ojciec William oraz starszy brat George.

https://twitter.com/KensingtonRoyal/status/1130548748654768129

źródło: pikio.pl