Ksiądz powiesił kontrowersyjny baner. Wywołał burzę

„Niedziela. Przyjdź do kościoła zanim cię przyniosą” – taki baner zawisł w centrum wsi Sieroszewice. Jego autorem jest proboszcz tamtejszej parafii. Celem było zachęcenie do uczestniczenia w maszach. Zamiast tego posypała się krytyka.

Billboard zawisł na bocznej ścianie opuszczonego budynku gospodarczego w Sieroszewicach, niedaleko tamtejszego urzędu gminy. Na zdjęciu widać kościół i osoby niosące trumnę oraz napis „Niedziela. Przyjdź do kościoła, zanim cię przyniosą”.

W ten sposób chcę przypomnieć ludziom, żeby do kościoła uczęszczali za życia, a nie wtedy, kiedy rodzina urządza pogrzeb – wyjaśnił w rozmowie z PAP proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Latowicach ks. Damian Hołoś, pomysłodawca akcji.

„Dziwny sposób”

Mieszkańcy mówią, iż kościół jest od tego, żeby się w nim modlić, a nie od tego, żeby w taki sposób przypominać nam o naszym losie – ripostuje sołtys Sieroszewic Tadeusz Łapiński.

Podobnego zdania jest wójt gminy Czesław Berkowski. – Jestem osobą wierzącą, ale nie na miejscu jest, żeby w taki sposób codziennie przypominać o naszej śmierci – stwierdził. Jak jednak dodał, nic nie może zrobić, bo każdy ma prawo do wyrażania swoich pomysłów – „nawet w taki dziwny sposób”.