Król rozrywki powrócił do telewizji! „Gra muzyka” aspiruje do miana najlepszego teleturnieju? „Jaka to melodia” może przegrać

„Jaka to melodia” przynosiła milionową oglądalność kiedy gospodarzem był Robert Janowski. Po zmianach i zwolnieniach w TVP z programem musiał pożegnać się właśnie wieloletni prowadzący. Szybko jednak znalazł pracę i zajmuje się o wiele trudniejszym teleturniejem niż „Jaka to melodia”.

„Jaka to melodia” była i jest flagowym teleturniejem telewizyjnej Jedynki. Zmagania uczestników, celebrytów, występy gwiazd i sympatyczny prowadzący działały jak magnes. Dziś gospodarzem jest już Rafał Brzozowski, a Robert Janowski otrzymał propozycję prowadzenia innego muzycznego show na TV Puls. Zasady są kilka razy trudniejsze.

„Jaka to melodia” może przegrać z tak zróżnicowanym programem jakim jest „Gra muzyka”?

Robert Janowski oraz fani „Jaka to melodia” martwili się, czy to już koniec obecności artysty w telewizji. Przez dłuższy czas trwały rozmowy z kilkoma stacjami, które wręcz biły się o „człowieka-legendę” – wygrała TV Puls z programem „Gra muzyka”. Zasady nie są takie proste jak w TVP; nie chodzi tylko o zgadywanie piosenek po temacie muzycznym.

– Muzyczny program, w którym będę zadawał różne pytania -odpowiedzią na te pytania będą na przykład wykonania różnych piosenek. Jak się odpowie na pytanie, to się ma kółko albo krzyżyk, będziemy grali w kółko i krzyżyk. Kto pierwszy ułoży linię, przechodzi do następnej rundy – opowiedział w skrócie Robert Janowski, lecz po chwili zdradził jeszcze więcej ciekawostek.

Wiadomo też, że uczestnicy z drużyny, która wygra pierwszy etap, będą starali się wyeliminować siebie nawzajem. Finał odcinka wygrywa osoba, która poprawnie odpowie na trzy wylosowane przez siebie pytania.

„Gra muzyka” aspiruje do miana najlepszego teleturnieju?

– Pytania nie są pod tytułem „jaka to melodia?”, „jaki jest tytuł piosenki?”. To jest zasadnicza różnica, to nie jest jednorodny program, ale bardzo zróżnicowany (…) repertuar jest tak zróżnicowany, by przy oglądaniu programu mógł bawić się każdy. To trwało kilka ładnych miesięcy, pochylania się nad scenariuszem, by to wszystko ugrać i zadowolić tyle grup wiekowych – kontynuował Janowski.

W show można jednak zobaczyć stałe elementy, które każdemu skojarzą się z poprzednim show Roberta Janowskiego. Prowadzący śpiewa przeboje, o których mowa w programie, towarzyszą mu inni piosenkarze – np. dobrze znana Magdalena Tul lub Sabina Jeszka, i tancerze, a do studia również są zapraszane gwiazdy. W pierwszym odcinku prawdziwą furorę zrobiła Doda. Podobnie jak w „Jaka to melodia” gwiazdy korzystają z chwili przerwy i opowiadają o swojej karierze.

źródło: pikio.pl