Lech Wałęsa: koszulka stała się jego znakiem rozpoznawczym. Niejednoznaczne zdjęcia

Lecha Wałęsy nikomu nie trzeba przedstawiać. Oczywiście chodzi nam o byłego prezydenta Polski i laureata Pokojowej Nagrody Nobla, a nie o jego zięcia, który od niedawna nazywa się tak samo jak teść. 75-latek ostatnio wydał za mąż swoją ciężarną córkę Magdalenę, a na uroczystości pojawił się oczywiście w swojej ikonicznej koszulce z napisem „Konstytucja” z którą nie rozstaje się na krok.

Były prezydent miał już okazję pokazać się w niej za oceanem, w sklepie obuwniczym czy u stóp egipskiego Sfinksa. Koszulka stała się jego znakiem rozpoznawczym, którym walczy o wolność i poszanowanie prawa konstytucyjnego. Zdaniem niektórych robi to nad wyraz sumiennie.

Zobaczcie najbardziej przełomowe momenty, w których pojawił się w konstytucyjnym outficie.

Były prezydent doskonale zdaje sobie sprawę, że konstytucja obowiązuje wszędzie, nawet w sklepie z butami. Nie zapomniał o tym wybierając obuwie letnie.

Wałęsa włożył kultową koszulkę nawet na ślub swojej ciężarnej córki. Ładnie się prezentowała w tańcu?

Nie zapomniał o niej także, gdy wybrał się z wnuczkiem do muzeum.

Z konstytucją pojawił się wśród starożytnych i w dżungli.

Miał ją na sobie w dniu wyborów.

Przeleciała z nim Ocean Atlantycki.

Brylowała na festiwalu Cinema for Peace, na którym były prezydent zapozował między innymi z legendą francuskiego kina, Catherine Deneuve.

75-latek nie rozstaje się z bluzką nawet u lekarza.

Miał ją na sobie także podczas spotkania z duńską rodziną królewską.

Wałęsa znalazł strój uniwersalny, w którym jest w stanie pokazać się zarówno na weselu, jak i w klatce. Doceniacie jego pomysłowość?

źródło: pudelek.pl