Nie żyje Aleksander Bem, brat Ewy Bem. Muzyk, perkusista, wokalista, kompozytor, współzałożyciel legendarnego zespołu Bemibek, a następnie Bemibem. Zmarł w wieku 71 lat . O jego śmierci poinformowało JazzForum.

Aleksander Bem był perkusistą, wokalistą, kompozytorem. W 1970 roku, wraz ze swoją siostrą Ewą Bem oraz Andrzejem Ibkiem i Tadeuszem Gogoszem, współtworzył zespół Bemibek. Trzy lata później po odejściu Aleksandra Ibka i Tadeusza Gogosza, grupa zmieniła nazwę na Bemibem. Zespół Bemibem łączył rock, jazz, bossa novę oraz bluesa. Nagrali m.in. piosenki „Podaruj mi trochę słońca”, „Sprzedaj mnie wiatrowi”, „Nie bójmy się wiosny”.

Aleksander Bem od lat mieszkał w Niemczech. Zmarł we Freiburgu w nocy z wtorku na środę. O jego śmierci poinformowało JazzForum. „Dziś w nocy. 17 lipca 2019, zasnął na zawsze, po długiej chorobie, we Freiburgu, w Niemczech, Alek Bem, 71lat, brat Ewy i Jarka, wspaniały perkusista, wokalista, kompozytor, założyciel i współlider legendarnego zespołu Bemibek (Alek, Ewa Bem, Andrzej Ibek, Tadeusz Gogosz), a następnie Bemibem. Mieszkał w Niemczech prawie 40 lat. Żegnaj, Alek! Rodzinie przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia” – czytamy.

Aleksander Bem był także perkusistą w Show Bandzie Anatola Wojdyny. O śmierci Bema wspomniała też wytwórnia GADRecords. „W Freiburgu w wieku 71 lat zmarł Aleksander Bem – doskonały muzyk i wspaniały człowiek, jeden z dobrych duchów naszych wydań nagrań Show Bandu Anatola Wojdyny. Rodzinie składamy wyraz głębokiego współczucia, a Panu Aleksandrowi serdecznie się kłaniamy za wszystkie rozmowy i piękną muzykę” – czytamy.

źródło: fakt.pl