W dzieciństwie były jak ogień i woda, ale kiedy Beata Kozidrak (59 l.) stała się sławna, Mariola nigdy nie była zazdrosna o sukces siostry, a podczas rozwodu stanęła za nią murem. Dziś role się odwróciły. Młodsza siostra wspiera starszą w żałobie…

Luksusowy dom opieki dla osób starszych na przedmieściach Lublina. Właśnie tam spotkały się niedawno Beata Kozidrak i jej starsza o 8 lat siostra – Mariola Kozidrak-Lange.

Przyszły do mamy – 90-letniej Alicji Kozidrak, którą od dawna chronią od świata zewnętrznego i złych wieści. Pani Ala nie wie o śmierci swojego syna – Jarosława, który zmarł nagle rok temu.

Nie dowie się też o śmierci zięcia, Jerzego Lange, który stracił życie w zeszłym miesiącu. W bólu po stracie męża pociesza Mariolę Beata Kozidrak. Kiedy tylko dowiedziała się o nieszczęściu, przyjechała do Lublina, by pomóc w organizacji pogrzebu i po prostu być przy siostrze i jej córkach.

„Tyle pięknych wspomnień… Jureczku, odpoczywaj w spokoju. Zawsze będziesz w sercu mojej siostry i moim” – napisała Beata w dniu pogrzebu.

Z wielką klasą zachował się także jej były mąż – Andrzej Pietras, który również był obecny i składał kondolencje. Między nim i Beatą panuje dziś zgoda – razem koncertują z Bajmem, a nawet pomieszkują w warszawskim domu Kozidrak, ale w rodzinie nie zapomniano ich burzliwego rozstania i rozwodu.

„Mariola była jedną z pierwszych osób, które udzieliły Beacie wsparcia, kiedy trzy lata temu z młodszą córką wyprowadziła się od Andrzeja. Była wtedy bez dachu nad głową” – mówi w rozmowie z „Na żywo” osoba blisko związana z rodziną Kozidraków.

Beata nie zapomniała tego Marioli i teraz, kiedy ona potrzebuje pomocy, stara się być blisko. Siostra artystki ma na głowie sporo formalności związanych z firmą budowlaną, którą prowadził jej mąż. Szkoda ją zamknąć, bo przed laty należała do ojca Beaty i Marioli, który był szanowanym inżynierem, ale każda możliwość brana jest pod uwagę.

Beata służy Marioli kontaktami do prawników i robi wszystko, by siostra jak najszybciej zamknęła ten najgorszy etap żałoby. Zachęca ją do tego, by odwiedzała ją jak najczęściej w Warszawie i już planuje wspólne wakacje w letnim domu w Hiszpanii.

Mariola docenia zaangażowanie Beaty i cieszy się z tego, że mimo różnych charakterów zawsze stały za sobą murem. To Mariola była tą starszą, wzorową uczennicą (została geodetą) i to ona pierwsza zaczęła śpiewać z bratem Jarosławem Kozidrakiem w zespole Oda 70. Nastoletnia Beata miała być baletnicą, ale rodzice nie zgodzili się na jej wyjazd do internatu szkoły baletowej w Warszawie.

Gdyby nie brat, który zachęcał obie siostry do śpiewania piosenek, które sam komponował, pewnie nie stanęłaby na scenie. Ale to nie Mariola, tylko Beata została sławną piosenkarką w wielu 16 lat. „Piechotą do lata” w 1978 r. śpiewała cała Polska, a Mariola serdecznie gratulowała siostrze. Sukces nigdy ich nie poróżnił…

źródło: pomponik.pl