Centrum Informacyjne Sejmu podaje, że we wtorek w holu głównym Parlamentu rozpoczną się prace porządkowe i remontowe. Ich przebieg utrudni pracę dziennikarzy, którzy będą musieli korzystać z innych pomieszczeń.

„Informujemy, że we wtorek (29.05) w holu głównym Izby (parter i I piętro) rozpoczynają się prace remontowe oraz porządkowe. Do czasu ich zakończenia ta część Sejmu będzie czasowo wyłączona z użytkowania. Przedstawicieli mediów zapraszamy do korzystania z innych części Parlamentu, w tym m.in. budynków B, G i F (Centrum Medialne)” – czytamy w komunikacie CIS.

Od 25 kwietnia obowiązuje zmiana zasad wstępu na teren kompleksu sejmowego – wejść mogą tam posiadacze stałych i okresowych kart wstępu. CIS motywowało tę zmianę „względami bezpieczeństwa”.

Wydawanie jednorazowych kart wstępu zostało zawieszone w związku z rozpoczętym tydzień wcześniej protestem opiekunów osób niepełnosprawnych i ich podopiecznych. Strajk zakończył się 27 maja w niedzielę.

Prace porządkowe prawdopodobnie będą polegały na uprzątnięciu miejsca po proteście. Miejsce, w którym koczowali demonstranci, zostało bowiem ogrodzone. Prace prawdopodobnie będą dotyczyły również pokoju, który na okres protestu został przeznaczony na pomieszczenie do rehabilitacji dla niepełnosprawnych demonstrantów.