Włocławek. W Oknie Życia prowadzonym przez Siostry Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi znalezione dziecko. Dziewczynka otrzymała imiona Miriam Agata. Jej stan lekarze ocenili jako „dość dobry”.

Siostry znalazły dziecko we wtorek około godziny 21. Zgodnie z procedurami na miejsce została wezwana policja i pogotowie.

Teraz służby spróbują odnaleźć matkę dziecka. Jeśli ta zrzeknie się praw rodzicielskich, sąd rodzinny podejmie decyzję, by umieścić dziecko w pieczy zastępczej. Warto jednak zaznaczyć, że matka ma sześć tygodni na zmianę swojej decyzji.

Dziewczynka otrzymała imiona Miriam Agata. Dlaczego? – Tak się składa, że 16 lipca obchodziliśmy Święto Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel. Modlimy się o tę dziewczynkę oraz o jej rodziców. Musiała to być dla nich bardzo trudna decyzja – powiedziała wikaria generalna, siostra Agata Błaszczyk cytowana przez Polsat News. Siostry odwiedzają dziewczynkę w szpitalu.

To już drugie dziecko znalezione w Oknie Życia we Włocławku im. św. Jana Pawła II. Mieści się ono w Domu Generalnym Sióstr Wspólnej Pracy. Funkcjonuje od 2011 roku.

źródło: wiadomosci.wp.pl