Kolejna tragedia w Polsce. 10-latka walczy o życie. Do tragedii doszło na jednym z gdańskich osiedli

Dziewczynka wypadła z okna w 6 piętra. Do tragedii doszło na jednym z gdańskich osiedli. 10-latka została natychmiast przewieziona do szpitala. Jej stan jest bardzo ciężki.

Dziewczynka wypadła z 6 piętra bloku na jednym z gdańskich osiedli. Policja ustala kulisy tego tragicznego wydarzenia. 10-latka przebywa obecnie w szpitalu i walczy o życie. Jej stan zdrowia jest bardzo ciężki. Nie wiadomo, czy lekarzom uda się ją uratować.

Dziewczynka wypadła z okna
Dziewczynka wypadła z okna na 6 piętrze. Do wydarzenia doszło we wtorek po południu w Gdańsku. Na miejsce natychmiast wezwana została karetka pogotowia. 10-latkę przewieziono do pobliskiego szpitala i zaczęła się walka o jej życie.

Ofiara wypadku znajduje się obecnie na oddziale intensywnej terapii. Funkcjonariusze gdańskiej policji badają okoliczności tego dramatycznego wydarzenia. Wiadomo, że jej opiekunem w tym czasie był dziadek.

10-latka walczy o życie

Do wypadku doszło we wtorkowy wieczór przy ulicy Arctowskiego. Dziewczynka wypadła z okna jednego z bloków i została natychmiast przewieziona na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci w szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Tam zajęli się nią specjaliści. Gdy przyjechała po nią karetka pogotowia, dziecko było przytomne. 10-latka doznała bardzo licznych urazów i musiała zostać wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Teraz walczy o życie.

Udało się już ustalić, że gdy doszło do tragicznego wypadku, rodziców dziewczynki nie było w domu. Dzieckiem zajmował się dziadek. Policja stara się teraz zbadać wszystkie okoliczności zdarzenia. Po przeprowadzeniu badania alkomatem wyszło, że opiekun ofiary wypadku nie był pijany. Nie wiadomo natomiast co robił, kiedy dziecko wypadło z okna. Na ten moment trudno stwierdzić, czy to wydarzenie było jedynie nieszczęśliwym wypadkiem, czy raczej niedopatrzeniem ze strony opiekuna. Z pewnością policja będzie próbowała dojść do prawdziwej wersji wydarzeń. Funkcjonariusze przesłuchają ewentualnych świadków tej sytuacji i spróbują ustalić, jak doszło do tej tragedii.

Organizm dziewczynki będzie musiał teraz przezwyciężyć wszystkie obrażenia, jakich doznała podczas upadku z bardzo dużej wysokości. Jej zdrowie jest teraz w rękach specjalistów. Rodzinie pozostaje modlitwa i wsparcie bliskich w tym trudnym czasie.

źródło: pikio.pl