Kojarzysz saszetki, które dostajemy razem z nową parą butów? Jeśli je wyrzucasz, koniecznie to przeczytaj

Bardzo często, gdy kupujemy nowe buty, torebkę, sprzęt elektroniczny czy wyroby skórzane, w środku znajdujemy małą paczuszkę, z którą właściwie nie wiemy, co zrobić. Mowa o pochłaniaczach wilgoci. Są to chemiczne środki osuszające, które składają się głównie z dwutlenku krzemu (stąd ich nazwa, „silica gel”). Ich zadaniem, jak sama nazwa wskazuje, jest ochrona nowego nabytku przed szkodliwym działaniem wilgoci. Niemniej, pochłaniacze mogą mieć inne zastosowanie, często bardzo przydatne. Sami zobaczcie!

Twój telefon dziwnym zrządzeniem losu wylądował w wodzie? Wystarczy wyjąć kartę SIM i umieścić ją w opakowaniu po żelu krzemionkowym. Wchłonie całą wilgoć 🙂

1

Jeśli po wakacyjnym wyjeździe Twoje ubrania nie pachną najlepiej i są lekko zawilgocone, a musisz jeszcze potrzymać je w walizce, mamy na to rozwiązanie. Wrzuć do środka kilka paczuszek pochłaniacza wilgoci. Raz dwa pozbędziesz się przykrego zapachu.

2

Podobny problem, co kochający podróże, mają osoby aktywne fizycznie. Niestety, często sportowa torba czy nasza szafka w szatni nie pachną zachęcająco. A przecież wystarczy umieścić w środku kilka pochłaniaczy wilgoci!

3

Silica gel przyda się również miłośnikom fotografii. Obiektyw aparatu może ulec osłabieniu z racji przenoszenia go z jednej skrajnej temperatury do drugiej, np. z gorącej plaży do auta, gdzie klimatyzacja jest włączona na maksymalne obroty. Wystarczy wrzucić kilka saszetek do torby, gdzie trzymamy aparat. No i w razie kontaktu z wodą pochłaniacze znowu nam się przydadzą.

4

Jeśli kochasz działkę, dobrze wiesz, jakim problemem jest przechowywanie torebek z nasionkami w okresie zimowym. Nasionka muszą pozostać suche. A jak tego dokonać? Po prostu zamykamy je w szczelnym pojemniku z kilkoma pochłaniaczami wilgoci.

5

To dość oczywiste: szybciej zasuszysz kwiaty, jeśli owiniesz je w opakowania po silic gel.

6

Jak przechowywać zdjęcia? Oczywiście zostawiając w albumie opakowania po żelu krzemionkowym.

7

Stosując pochłaniacze wilgoci, chronisz srebro przed matowieniem! Zostaw kilka saszetek w miejscu, gdzie trzymasz biżuterię bądź srebrną zastawę.

8

Dzięki pochłaniaczom wilgoci można co nieco zaoszczędzić na maszynkach do golenia/depilacji. Żyletki, poprzez ciągły kontakt z wodą, szybko rdzewieją. A wystarczy zostawić w pojemniczku, w którym trzymamy maszynki, małą saszetkę 🙂

9

Irytującą Cię zaparowane szyby w aucie? Jak wszystkich. A wystarczy położyć na desce rozdzielczej kilka magicznych saszetek…

10

źródło: podaj.to