„Klan” obchodzi urodziny. Zobaczcie, jak zmieniali się ci najbardziej lubiani. Jak dziś wyglądają aktorzy?

16, 17 i 18 czerwca 1997 o godzinie 17:25 pokazano na antenie pilotażowe odcinki serialu ‚Klan’ w ramach konkursu na nową polską telenowelę. Produkcja TVP1 zwyciężyła i od 22 września była emitowana regularnie. Szybko zyskała sympatię widzów, a aktorzy do tej pory są gwiazdami. Zobaczcie, jak zmieniali się ci najbardziej lubiani.

‚Klan’ jest najdłuższym polskim serialem pod względem lat nieprzerwanej emisji i liczby odcinków. Do tej pory wyemitowano ich ponad trzy i pół tysiąca! Jak na razie jest przerwa w nadawaniu, nowe przygody bohaterów pojawią się na antenie po wakacjach.

Serial opowiada o rodzinie Lubiczów, a pomysłodawcą jest Wojciech Niżyński. W pierwszych odcinkach poznaliśmy seniorów rodu: Władysława (Zygmunt Kęstowicz) i Marię (Halina Dobrowolska) oraz ich dzieci: Pawła (Tomasz Stockinger), Ryszarda (Piotr Cyrwus), Elżbietę (Barbara Bursztynowicz), Monikę (Izabela Trojanowska) oraz Dorotę (Agnieszka Wosińska).

Jako pierwsza z głównych bohaterów zmarła Halina Dobrowolska. Grała w serialu do 1999 roku. Odeszła 13 października z powodu choroby. Miała 69 lat. Osiem lat później, czyli w 2007 roku, w wieku 86 lat zmarł Zygmunt Kęstowicz. Aktor zmagał się z chorobą nowotworową.

 

„Klan”. Ciocia Stasia
Bardzo ważną rolę w życiu Lubiczów odegrała też ciocia Stasia (Kazimiera Utrata). Aktorka dołączyła do obsady w 2000 roku. Do historii serialu przeszło jej ulubione powiedzenie: ‚Bożeż-ty-mój’. Aktorka zmarła w zeszłym roku, dokładnie 12 sierpnia, w wieku 86 lat.

„Klan”. Związki małżeńskie
‚Klan’ to też historia małżonków dzieci Marii i Władysława Lubiczów. Elżbieta wyszła za Jerzego (Andrzej Grabarczyk), Ryszard ożenił się z Grażyną (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), Paweł żonaty był z Krystyną (Agnieszka Kotulanka). Monika miała kilku mężów, ale od 2017 roku jej mężem jest Feliks Nowak (Jan Piechociński).

„Klan”. Odejście Piotra Cyrwusa
Z tego grona z serialem jako pierwszy pożegnał się Piotr Cyrwus. W 2011 roku, po 14 latach, podjął decyzję, że ma już dosyć bycia kojarzonym wyłącznie z postacią Ryśka.

Myśląc poważnie o zawodzie, nie mogłem być nim dłużej – wyznał w jednym z wywiadów.
Serialowy Lubicz zginął w szpitalu, gdzie przebywał po zawale. Został tam napadnięty przez złodziei. Zmarł w wyniku upadku po zadanym ciosie. Całą sytuację możecie zobaczyć tutaj:

„Klan”. Śmierć serialowej Krystyny


Kilka lat później z serialem pożegnała się także Agnieszka Kotulanka. Plotkowano, że produkcja miała dosyć jej problemów z nałogiem. Ostatni odcinek z jej udziałem wyemitowano 29 maja 2014 roku. Krystyna zmarła podczas lotu z USA z córką Agnieszką (Paulina Holzt). Nie pokazano jednak tej sceny. Smutną wiadomość jej bliscy usłyszeli na lotnisku, gdzie czekali na ich powrót.

Aktorka zmarła 20 lutego 2018 roku. Miała 61 lat.

„Klan”. Jak dziś wyglądają aktorzy?
Trzeba przyznać, że aktorzy z tego pokolenia Lubiczów praktycznie w ogóle się nie starzeją i tylko delikatnie dotknął ich ząb czasu. Spójrzcie tylko na ich aktualne zdjęcia.

„Klan”. Dzieci Lubiczów
Drzewo genealogiczne rodziny Lubiczów jest bardzo rozbudowane. Oprócz Doroty każdy z Lubiczów ma dzieci. Elżbieta i Jerzy doczekali się dwójki: Beaty i Michała.

„Klan”. Beata
W postać Beaty na początku wcielała się Dorota Naruszewicz. Po 14 latach jednak zdecydowała się odejść, gdyż uznała, że jest to czas, by spróbować swoich sił na innych polach. Niedawno aktorka powróciła na salony. Możemy zobaczyć, że wygląda świetnie.

Produkcja jednak nie chciała rezygnować z jej postaci. Nową Beatą została Magdalena Wójcik. W serialu pojawiła się w 2013 roku. Tu na zdjęciach w 2013 i 2019 roku:

Pisząc o najbardziej popularnych postaciach w ‚Klanie’, nie sposób pominąć serialowego Jacka Boreckiego, czyli męża Beaty. W tę rolę od 1997 roku wciela się Tomasz Bednarek. Tu na zdjęciach w 1997 i 2017 roku:

„Klan”. Michał
Także w postać Michała początkowo wcielał się ktoś inny. Dzięki tej roli Jan Wieczorkowski stał się jednym z bardziej pożądanych aktorów w Polsce. Z serialem pożegnał się w 2004 roku. Nie wspomina jednak najlepiej swoje przygody z produkcją:

W takich produkcjach są zatrudniani ludzie tani, więc mniej zdolni. Kropka. A ja chciałem się rozwijać – mówił w wywiadzie dla miesięcznika ‚Twój Styl’ w 2011 roku.
Aktualnie aktor jest żonaty z Urszulą Karczmarczyk, z którą ma dwóch synów, Jana i Wincentego.

Wieczorkowskiego zastąpił Daniel Zawadzki.

„Klan”. Daniel
Podmiana aktora nastąpiła także w przypadku Daniela, czyli syna Moniki. Na ekranach TVP1 pojawił się w 1998 roku, a odszedł w 2008. Nie zrezygnował jednak z aktorstwa i grał w różnych produkcjach, m.in. w ‚Barwach szczęścia’. Skończył też studia na Politechnice Warszawskiej i z wykształcenia jest architektem.

Jakuba w serialu zastąpił Marek Kossakowski.

„Klan”. Ola i Agnieszka


W role córek Krystyny i Pawła do dziś wcielają się Kaja Paschalska i Paulina Holtz. Serialowa Ola dorastała na oczach widzów. Gdy po raz pierwszy pojawiła się na ekranach, miała 11 lat. Serialowa Agnieszka była starsza – miała wtedy 20 lat. Tak wyglądają dziś:

„Klan”. Kasia
Grażynka i Rysiek zostali rodzicami trójki dzieci, lecz tylko jedno jest ich. Serialowa Kasia, najmłodsza z pociech, w rzeczywistości jest córką Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. W ‚Klanie’ pojawiła się, gdy miała kilka miesięcy. Dziś Julia Królikowska ma już 20 lat.

„Klan”. Bożenka i Maciuś
Na oczach widzów dorastali także serialowe adoptowane dzieci Lubiczów, czyli Bożenka i Maciek. Agnieszka Kaczorowska oprócz tego, że jest aktorką, spełnia się także jako tancerka. W zeszłym roku wzięła ślub z Maciejem Pelą i niedługo zostanie mamą.

Serialowy Maciek, czyli Piotr Swend, gra od pierwszego odcinka. Gdy dołączył do obsady, miał osiem lat. Dziś ma 30 lat i dalej jest aktywny zawodowo.

źródło: plotek.pl