Kinga Rusin wręczyła polskim piłkarzom czerwoną kartkę. Gwiazda „Dzień Dobry TVN” zarzuca im egoizm, bezmyślność i jest przekonana, że dają fanom zły przykład. Pełen ostrych słów wpis dziennikarki w internecie pojawił się po wizycie kadry w delfinarium w Soczi.

Kinga Rusin o polskich piłkarzach

„Serio? Nasi piłkarze „relaksowali” się w delfinarium? Jak można relaksować się w delfinarium, wiedząc to, co cywilizowany świat wie już od dawna!?

Delfinaria to miejsce powolnej śmierci, w strasznych cierpieniach, jednych z najpiękniejszych, najdelikatniejszych i najrozumniejszych ssaków na Ziemi! To miejsce, gdzie na ich cierpieniu zarabia się kasę!” – napisała Rusin.

„A to wszystko dla rozrywki i „relaksu” bezrefleksyjnej gawiedzi! Jaki to przykład dla milionów młodych fanów, dla których nasi piłkarze to prawdziwi bohaterowie i wzór do naśladowania!?” – pyta oburzona dziennikarka.

Kinga Rusin od wielu lat aktywnie działa na rzecz ochrony zwierząt i przyrody w naszym kraju. Otwarcie krytykuje byłego ministra środowiska Jana Szyszko w kwestii wycinki Puszczy Białowieskiej. O niszczeniu kolejnych lasów przypomniała, odbierając nagrodę na Wielkiej Gali Gwiazd Plejady 2018.

„Delfiny na wolności nurkują do głębokości 300 metrów i przepływają dziennie do 200 kilometrów. W niewoli zamknięte są na kilkunastu metrach płytkiego basenu.

W konsekwencji muszą zaprzestać używania swojego kluczowego zmysłu – echolokacji, bo ultradźwięki odbite od ścian basenu powodują dezorientację i nasilają tylko stres” – alarmuje tym razem Kinga Rusin.

Na razie jej apel nie doczekał się odpowiedzi ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej. W komentarzach wsparli go jednak fani prezenterki.

„Brawo pani Kingo za wytrwałą i waleczną postawę” – czytamy.

„A pani Ania Lewandowska taka eko i nie uświadomiła Roberta?” – piszą internauci.

Jakie jest wasze zdanie? Czy Kinga Rusin ma rację?