Kinga Duda ma wielkie szanse na sukces! Rodzice mogą być z niej dumni

W zeszłym roku Kinga Duda była na ustach wszystkich. A to dlatego, że wraz z innymi studentami prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego brała udział w międzynarodowym, bardzo prestiżowym konkursie prawniczym, w którym rywalizują ze sobą przyszli prawnicy. Czy w tym roku znów będzie głośno o Kindze? Dziewczyna kolejny raz jest w grupie studentów startujących w rywalizacji.

Córka prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, Kinga, jest studentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim i nie próżnuje. Jest nie tylko pilną studentką, ale też chętną do poszerzania wiedzy i horyzontów. Dwa lata temu została wyróżniona za wyniki w nauce przez Szkołę Prawa Amerykańskiego UJ, a znalazła się wtedy w ścisłym gronie, bo docenione zostały jedynie cztery osoby.

Rok temu natomiast pojawiła się wiadomość, że Kinga Duda odniosła międzynarodowy sukces. Jako jedna z lepszych studentek wzięła udział w prestiżowym, międzynarodowym konkursie dla studentów prawa. Była w grupie reprezentującej Uniwersytet Jagielloński i wraz z kolegami brała udział w 25. edycji Vis Moot. W tym roku Kinga Duda także znalazł się w gronie reprezentantów i weźmie udział w 26. edycji konkursu. Rodzice z pewnością są z niej dumni.

źródło: se.pl