Każdego dnia widzi w parku mężczyznę z wózkiem. Gdy przygląda się bliżej, jest wzruszony jego gestem

Edie Mayo i Troy Griffin z Houston w Texasie bardzo starannie dbali o najmłodszego i jednocześnie najstarszego członka rodziny: 16-letniego Maxa, który był owczarkiem szetlandzkim.

Pies miał już swoje lata, gdy rodzina postanowiła go adoptować. Czworonożny przyjaciel nie widzi i cierpi na zapalenie stawów.

Jednak para pragnie, by pies cieszył się życiem i każdego dnia wyprowadza go do parku na wózku. Pomimo wieku, Max nadal uwielbia bawić się na świeżym powietrzu i poznawać inne psy.

Mężczyzna, który biega w parku, zaczął każdego dnia obserwować psa i jego właściciela. Wzruszającą scenę uchwycił na zdjęciu, które bardzo szybko rozprzestrzeniło się w sieci.

„On dał mi tak wiele, że nigdy tego nie zapomnę. Nie należy nikogo zostawiać w potrzebie, tylko dlatego, że ktoś jest stary. Wszyscy, zwierzęta i ludzie, zasługują na miłość, opiekę i troskę” – mówi Edie.

Para robi wszystko, by Max czuł się kochany i ostatnie lata swojego życia spędził z godnością. Z drugiej strony wydaje się, że zwierzak nie zwraca uwagi na swoje lata!

„Możemy zrobić dla niego tak wiele. To chodzi o szacunek. Nie tylko dla niego, ale każdego. Max nie jest wyjątkiem, jest po prostu członkiem naszej rodziny” – dodaje Troy.

Max spędza zmierzch życia w towarzystwie, tych, którzy go kochają i robią wszystko, by zwierzak był szczęśliwy. Wspaniali ludzie!