Katarzyna Dowbor od lat pracuje w telewizji i stara się swoją pracą pomagać innym. Teraz zmieniła życie kolejnej osoby! Dzięki jej interwencji pomoc otrzymała samotna matka z bloku w Mińsku Mazowieckim. Trudno powstrzymać łzy.

W ramach kolejnego odcinka „Nasz nowy dom” Katarzyna Dowbor udała się do bloku w Mińsku Mazowieckim. Tam poznała panią Agnieszkę, która samotnie wychowuje trójkę dzieci. Kobieta mieszkała w strasznych warunkach. W mieszkaniu które od lat nie miało ogrzewania było zimno, panowała wilgoć, a co za tym idzie, mieszkanie było mocno zdewastowane. Na skutek tych uszkodzeń pojawił się grzyb, co radykalnie wpłynęło na stan zdrowia rodziny. Dzieci bardzo chorowały i cierpiały na alergię.

Kobieta dawniej mieszkała z despotycznym mężem, który znęcał się nad nią oraz dziećmi. Co gorsza, narobił długów co znacznie utrudniło sytuację rodziny. Na skutek tego, samotna matka nie mogła samodzielnie przeprowadzić remontu.

Metamorfoza ratująca życie

Katarzyna Dowbor zdecydowała się pomóc pani Agnieszce. Program „Nasz nowy dom” odgrzybił mieszkanie. Później zabrano się za ściany. Z odpadającej żółtej farby, ściany przemalowano na biało. W kuchni, zdjęto odpadające kafelki oraz zlikwidowano starą żółtą farbę. Zastąpiło je drewno oraz dominujący biały kolor.

Sypialnia również przeszła zmianę. Usunięto stare, drewniane meble i zastąpiono je łóżkiem piętrowym oraz nowymi meblami w stali. Pokój rozjaśniła pomarańczowa oraz niebieska farba.

Dzięki interwencji Katarzyny Dowbor, życie rodziny zmieni się diametralnie. Przez wykonane prace dzieci będą żyły w lepszych warunkach, ale przede wszystkim będą zdrowsze, gdyż z ich otoczenia zniknął grzyb.

Internauci nie kryją podziwu dla efektu prac. Liczą że teraz rodzina z Mińska Mazowieckiego wyjdzie na prostą, a mieszkanie będzie im służyć wiele lat.