Karol Domagalski podczas Małopolskiego Wyścigu Górskiego doznał potwornego wypadku i lekarze nadal oceniają jego stan jako ciężki. Ruszyła specjalna zbiórka, aby wesprzeć leczenie oraz rehabilitacje naszego kolarza.

Karol Domagalski w swojej karierze odnosił liczne sukcesy na wielu odcinkach tras na całym świecie. Niestety sportowiec podczas zawodów, które odbywały się dwa tygodnie temu uległ poważnemu wypadkowi, który wprost zagrażał jego życiu. Domagalski ma liczne złamania oraz wiele obrażeń wewnętrznych i lekarze nadal jego stan określają jako ciężki.

Na profilu facebookowym żona kolarza zamieściła specjalne podziękowania dla wszystkich osób, które okazały im wsparcie w tym trudnym czasie. Co więcej, pojawiła się nowa metoda pomocy Domagalskiemu w powrocie do zdrowia.

– Mija trzynasty dzień od momentu nieszczęśliwego wypadku mojego męża Karola Domagalskiego. Na dzień dzisiejszy nie ma znacznej poprawy, stan jego zdrowia wciąż jest ciężki. Karol walczy, nie poddaje się, lekarze i personel pielęgniarski robią co w ich mocy, aby powrócił do nas. Bardzo dziękuje za wsparcie, modlitwę i solidarność wszystkich życzliwych osób – napisała żona Karola Domagalskiego.

Karol Domagalski nadal walczy
Niestety, zawodowi sportowcy często podczas zawodów kładą na szali swoje zdrowie, a nawet życie i ich najmniejszy błąd lub zbyt słabe przygotowanie do startu może zaważyć o tym, czy cali dotrą do mety. Podczas drugiego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego wypadkowi uległ Karol Domagalski.

Kolarz wpadł do rowu i uderzył w betonowy element mostku. Sportowiec natychmiast został przewieziony do Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu na oddział chirurgii, gdzie specjalistycznej pomocy udzielili mu lekarze.

W tamtym momencie liczyła się dla niego każda minuta, a od lekarzy zależało jego życie. Domagalski nadal przebywa w szpitalu i czeka go jeszcze bardzo długie i kosztowne leczenie oraz rehabilitacja. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie mógł wrócić do swojego ukochanego kolarstwa, ale jak na razie najważniejsze jest, aby wrócił do zdrowia.

Wczoraj ruszyła specjalna zbiórka organizowana przez zespół Hurom, do którego należy Domagalski. W opisie zamieszczono prośbę do innych zespołów, a także kolarzy, aby wsparli finansowo leczenie Karola Domagalskiego.

– Prosimy wszystkich kolarzy, kibiców, kluby sportowe i wszystkie osoby, które mogą pomóc w powrocie Karola do zdrowia o dotacje, które można wpłacać na specjalnie dla Karola utworzone konto bankowe – czytamy.

źródło: pikio.pl