Jarosław Kaczyński wciąż przebywa w warszawskim szpitalu przy ul. Szaserów. Prezes PiS unika przyjmowania gości, jednak dla niektórych robi wyjątek. Kim jest Jacek Rudziński?

Zaufana osoba Kaczyńskiego

Jak donosi „Fakt”, Kaczyński ma przy sobie telefon, ale korzysta z niego niechętnie. O nic jednak nie musi się martwić, bo gdy trzeba coś załatwić, gdzieś zadzwonić, ma u swego boku właśnie jego – Jacka Rudzińskiego.

To kierowca, asystent, ochroniarz i zaufana osoba prezesa w jednym. Panowie znają się od kilkunastu lat. Według informacji gazety Rudziński na partyjnym etacie zarabia 4,6 tys. zł. To Rudziński często umawia spotkania i odbiera telefon Kaczyńskiego.

Teraz codziennie odwiedza prezesa.

W mediach cały czas gorący jest temat stanu zdrowia prezesa Kaczyńskiego, a fotoreporterzy czatują przed szpitalem, w którym leży, i odnotowują przyjazd każdego polityka do placówki.

Dwukrotnie był dotąd na długich spotkaniach premier Mateusz Morawiecki. Raz był minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Była też długa wizyta Beaty Szydło. W piątek przyjechali do niego dwaj wicepremierzy: Jarosław Gowin i Piotr Gliński. Pojawił się również marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz Maciej Łopiński – były minister prezydenta.

Problemy Kaczyńskiego z kolanem zaczęły się na wakacjach

Jak donosił dziennik „Super Express”, bóle kolana Kaczyńskiego nasiliły się po wakacjach w 2017 roku, dlatego już jesienią konieczna była rehabilitacja. – Z tym kolanem to było tak, że prezesowi się pogorszyło po sierpniowej wspinaczce na Koziarz – powiedział tabloidowi jeden z polityków.

– Na szczyt można było wjechać samochodem, ale prezes wspinał się razem z m.in. szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim i europosłem PiS Czesławem Hocem. To był błąd – mówi.