Prezes PiS nie był zadowolony z wystąpienia swojej posłanki w Sejmie! Gdy schodziła z mównicy sejmowej pokręcił głową i pogroził jej palcem. Całą sytuację zarejestrowały kamery. Czym zdenerwowała Jarosława Kaczyńskiego posłanka PiS Anna Sierakowska?

Sejm w błyskawicznym tempie uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Poprawka umożliwia sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrót do pełnienia urzędu. Zdaniem opozycji PiS szybko chce odwrócić wprowadzone wcześniej zmiany w obawie przed wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Zmiany w reformie polskiego sądownictwa nie spodobały się posłance PiS Annie Sierakowskiej. – Wycofywanie się ze słusznych reform w obszarze wymiaru sprawiedliwości pod naciskiem instytucji unijnych, wykorzystanych do walki politycznej, wyznacza granice naszej suwerenności w bardzo nieciekawym miejscu – powiedziała posłanka na mównicy sejmowej.

Tą wypowiedzią podpadła prezesowi PiS. Kiedy posłanka wracała na swoje miejsce, Jarosław Kaczyński skarcił ją, grożąc palcem. Całe zajście zarejestrowały kamery, A nagranie pojawiło się na Twitterze.

To nie pierwszy raz, gdy prezes przywołał do porządku posła swojego ugrupowania w Sejmie. Jakiś czas temu wściekł się na Dominika Tarczyńskiego. Nie spodobała mu się jego wypowiedź o Jacku Protasiewiczu z PO, którego nazwał idiotą. – W związku z tym, że w ramach posiedzenia Sejmu ten idiota obraził Polaków mówiąc o nich, że są rasistami, Polacy, dumni Polacy, którzy będą szli w marszu, to nie są ani rasiści, ani faszyści, a ten idiota od dwóch winek na niemieckim lotnisku obraził Polaków – mówił Tarczyński.

Prezes PiS nie był zadowolony z wystąpienia swojej posłanki w Sejmie

Gdy schodziła z mównicy sejmowej pokręcił głową i pogroził jej palcem. Całą sytuację zarejestrowały kamery

źródło: fakt.pl