Kaczyńska ostrzega przed Halloween. „Niebezpieczne święto. Nic dobrego nie wnosi”

„Nie sposób obronić słuszności obchodzenia Halloween przez dzieci. Impreza ta bowiem w sposób oczywisty nic dobrego nie wnosi” – napisała w felietonie w tygodniku „Sieci” Marta Kaczyńska-Zielińska. To już kolejny przypadek, gdy córka pary prezydenckiej publikuje umoralniające treści.

Halloween jest obchodzone 31 października. Można wtedy kupić na straganach wydrążone dynie, kostiumy czarownic czy maski. Przed rokiem jedna z posłanek PiS Gabriela Masłowska obiecała starania, by w szkołach już nie było więcej Halloween. Teraz w tę narrację wpisała się Marta Kaczyńska, prezentując, jak bardzo jest krytyczna wobec halloweenowej tradycji.

„Tradycja organizowania tego rodzaju imprez generalnie kojarzy się ze wspomnieniem zmarłych. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, czemu poza epatowaniem strasznością, popytem na wymyślne stroje i zabawą ma tak naprawdę służyć” – przekonuje na łamach tygodnika Sieci.

Zwraca uwagę, że poprzedni papież Benedykt XVI określił Halloween mianem „święta antychrześcijańskiego i niebezpiecznego, popychającego nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej, magii, atakującego święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

Przytacza apel do rodziców, nauczycieli i wychowawców dzieci i młodzieży, jaki wydali egzorcyści diecezji płockiej, aby nie organizować ani nie uczestniczyć w Halloween.

„Z chrześcijańską tradycją nie ma to nic wspólnego, oswajaniu nieuchronności śmierci każdego z nas z pewnością także nie sprzyja. Najmłodszych, zwłaszcza tych wątłych psychicznie, nawet po najlepszej zabawie finalnie przeraża” – dodaje Marta Kaczyńska-Zielińska.

Jako alternatywę Kaczyńska proponuje Bal Wszystkich Świętych, jaki organizują szkoły, przedszkola i parafie. „Holy Wins organizowane w wigilię 1 listopada to dla najmłodszych świetny pretekst do poznania historii ludzi uznanych za świętych, rozbudzenia zainteresowania ich postawą życiową i dokonaniami” – przekonuje.

Marta Kaczyńska często na łamach „Sieci” zamieszcza umoralniające treści. Ostrzegała już przed masturbacją, radziła, że w życiu najlepiej mieć jednego partnera, krytykowała też solaria. Pouczała też plażowiczów w kwestii stroju.

źródło: „Sieci”