Nowy serial w świecie „Gry o tron” oficjalnie dostał zielone światło – poinformowała stacja HBO. Akcja spin-offu będzie osadzona na tysiąc lat przed wydarzeniami znanymi widzom.

Wiadomo już, że scenariuszem zajmie się Jane Goldman, odpowiedzialna m.in. za filmy „Kingsman”, „X-Men: Pierwsza klasa” czy „Kick-Ass”. Akcja będzie toczyła się tysiąc lat przed wydarzeniami z „Gry o tron” i będzie stanowiła kronikę upadku świata Westeros: od schyłku złotej Epoki Bohaterów, po późniejsze, mroczne czasy. Według książek George’a R.R. Martina, Epoka Bohaterów rozpoczęła się 10 tysięcy lat przed wydarzeniami opisywanymi w powieściach i serialu.

Fani spodziewają się, że spin-off przedstawi szczegóły często wspominanej przez postaci „Gry o tron” Długiej Nocy – zimy, która trwała przez wiele pokoleń. Widzowie liczą, że poznają również historię wielkiej wojny z Białymi Wędrowcami, jednak ta informacja nie została oficjalnie potwierdzona.

Dokładna data premiery nowego serialu nie jest jeszcze znana, jednak według zapowiedzi HBO nastąpi to nie wcześniej niż po zakończeniu emisji ostatniego, ósmego sezonu „Gry o tron”. Ten zaplanowany jest na lato 2019 roku, a więc na premierę nowego serialu możemy liczyć nie wcześniej niż w 2020 r.