Sześcioraczki, które przyszły na świat w maju, były niesamowitym zaskoczeniem dla rodziców. Mama najbardziej znanych maluchów w Polsce opublikowała ich nowe zdjęcie na portalu społecznościowym. Niestety okazało się, że ma pewne obawy.

Sześcioraczki z Krakowa pokochała cała Polska. Przypadek ciąży, z której poczętych zostało aż sześcioro dzieci, jest precedensem w naszym kraju. Rodzice, gdy dowiedzieli się, ile łóżeczek trzeba będzie przygotować, byli w ogromnym szoku, który jednak szybko przerodził się we wzruszenie i szczęście. Dzieci po urodzeniu musiały przebywać w inkubatorach, aby nabrały sił i mogły dobrze się rozwijać.

Sześcioraczki urodziły się przed terminem

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela – takie imiona dostały najbardziej popularne maluchy w Polsce. Sześcioraczki z Tylmanowej urodziły się 20 maja, w 29 tygodniu ciąży. Lekarze zdecydowali się na rozwiązanie porodu przed terminem, dla bezpieczeństwa i zdrowia zarówno mamy jak i jej pociech. Najmniejsze z nich ważyło zaledwie 890 g, a największe 1300 g. Taki stan rzeczy spowodował, że dzieci musiały przebywać w inkubatorach.

Rodzice nie mogli zabrać swoich ukochanych pociech do domu od razu, gdyż maluchy musiały nabierać sił pod okiem specjalistów, w odpowiednio stworzonych do tego warunkach inkubatoryjnych. Na szczęście opiekę nad sześcioraczkami sprawowali doświadczeni lekarze, którzy robili wszystko, aby dzieci mogły jak najszybciej opuścić szpital i pojechać do domu.

Udostępniono nowe zdjęcie maluchów

Klaudia Marzec, mama sześcioraczków, opublikowała ostatnio na Instagramie zdjęcie swoich pociech. Na fotografii brakuje jednak jednego maluszka. Niestety, kobieta dalej jest zaniepokojona o zdrowie swoich pociech, o czym napisała na swoim Instagramowym profilu, pod dodanym zdjęciem:

– Jeszcze w piątkę. Powrót do domu każdego z naszych dzieciaczków to ogromne szczęście, ale niestety to też strach… Są to wcześniaczki z masą urodzeniowa ok. 1 kg i chociaż rosną w oczach to obawa o ich zdrowie towarzyszy nam każdego dnia. Jednak mimo to czekamy na naszą ostatnia kruszynkę z utęsknieniem – napisała Klaudia Marzec na swoim profilu na instagramie.

Miejmy nadzieję, że już niedługo zobaczymy całą szóstkę w komplecie. Najważniejsze jest jednak zdrowie maluszków, dlatego trzymamy za nie mocno kciuki i życzymy maluchom zdrowia, a rodzicom wytrwałości i powodzenia w opiece nad taką gromadką.


źródło: pikio.pl