Jeszcze tego nie widziałem. Ten niecodzienny korowód robi wrażenie. Sfilmował niesamowitą linię na chodniku

Natura lubi zaskakiwać. Przekonała się o tym osoba, która dojrzała na chodniku dziwną, długą linię. Gdy zbliżyła się, zobaczyła, że wspomnianą linię tworzą gąsienice. Maszerując jedna za drugą, niemal zlewały się w jeden organizm.

Popularną zabawą w przedszkolach i na polskich weselach jest tzw. pociąg. Grupa osób przemieszcza się jedna za drugą, trzymając się osoby poprzedzającej. Całość przypomina żywy pociąg. Choć wiele osób może być zaskoczonych, to w podobny sposób poruszają się niektóre owady, jak np. gąsienice motyli z podgatunku korowódkowatych. Zresztą nazwa podgatunku, nawiązuje do poruszania się w ten specyficzny sposób. Wiedza ta nie jest jednak powszechną, dlatego co jakiś czas trafiają do internetu nagrania tego marszu, zarejestrowane przez zaskoczone osoby. Oto jedno z nich.

Trzeba przyznać, iż ten niecodzienny korowód robi wrażenie. A jeszcze większe robi informacja dotycząca tego, co się stanie, gdy jedną z gąsieni wypchniemy z szeregu. Otóż pozostałe przyspieszą, by ponownie stworzyć linię, a „wypchnięty” nieszczęśnik będzie musiał próbować wcisnąć się między pozostałe gąsienice, bądź pokornie zająć miejsce na końcu.

źródło: fakt.pl