Jarosław Kaczyński laureatem nagrody „Osobowość 5-lecia”. Laureatów z PiS jest więcej

Jarosław Kaczyński został laureatem nagrody „Osobowość 5-lecia” przyznanej przez Telewizję Republika. Kaczyński przebywa w szpitalu. Do TV Republika wystosował list.

Nagrodę dla Jarosława Kaczyńskiego wręczała Dorota Kania. Powiedziała, że „prezes Prawa i Sprawiedliwości jest politykiem, który doprowadził do zjednoczenia prawicy. To właśnie dzięki niemu powstało ugrupowanie, które jest największa siłą w polskim parlamencie”.

Jarosław Kaczyński: to wielki zaszczyt

„Jarosław Kaczyński, wie – tak samo jak wiedział jego brat śp. Prezydent Lech Kaczyński, że tylko zjednoczona prawica jest w stanie wygrać z tymi, którzy chcą Polski słabej, zależnej od innych, bez żadnych wartości. Jarosław Kaczyński doprowadził do powstania ugrupowania, które reprezentuje przekonania większości Polaków – dumę narodową, przywiązanie do wartości chrześcijańskich, troskę o Polskę. I z tych właśnie powodów kapituła nagród Telewizji Republika przyznała tytuł osobowości 5-lecia Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi Prawa i Sprawiedliwości” – mówiła Dorota Kania.

„To dla mnie osobiście wielki zaszczyt, ale tę nagrodę będę traktował, jako nagrodę dla wszystkich, którzy pomagali w budowie obozy dobrej zmiany. Jest mi naprawdę bardzo przykro, że przyczyny ode mnie niezależne nie pozwoliły mi świętować tego jubileuszu i odebrać tej nagrody osobiście” – napisał prezes PiS.

Jarosław Kaczyński chory w szpitalu

Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu. Nagrodę „Osobowość 5-lecia” odebrał w jego imieniu Krzysztof Sobolewski z PiS. Jak powiedział, prezesa nie ma na gali „z wiadomych państwu powodów”.

Na co jest chory Jarosław Kaczyński? W komentarzach na portalach społecznościowych wielokrotnie pojawiały się spekulacje, że dolega mu coś poważnego, np. rak. Pisał o tym na Twitterze m.in. Paweł Deresz. To wszystko informacje niepotwierdzone, a wręcz dementowane przez partię rządzącą. PiS informował, że Jarosław Kaczyński ma chore kolano.

Nagrody TV Republika

Nagrodę w kategorii „Polityk” dostał premier Mateusz Morawiecki (w jego imieniu odebrał ją Marek Suski).

Laureatem nagrody widzów w kategorii „Osobowość roku” został Antoni Macierewicz.

Jan Pietrzak został laureatem nagrody Telewizji Republika w kategorii „Kultura”.

Nagroda Przyjaciela Telewizji Republika trafi do Viktora Orbana. Odebrała ją ambasador Węgier. – Niech żyje Polska niepodległa, sto lat dla Telewizji Republika – mówiła Orsolya Zsuzsanna Kovacs.