– Kilka dni temu dowiedziałam się, że choruję na raka piersi – ogłosiła kandydatka do Parlamentu Europejskiego i znana działaczka społeczna Janina Ochojska. Gdy dowiedziała się o chorobie postanowiła nagrać specjalne przesłanie, które wyemitowała w internecie.

Szczere wyznanie Ochojskiej. „Mam raka, nie badałam się”

Janina Ochojska to założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej. Będzie startować w wyborach europejskich jako „jedynka” z wrocławskiej listy Koalicji Europejskiej. Ochojska, która porusza się o kulach (jest niepełnosprawna z powodu choroby Heinego-Medina) chce walczyć o mandat w europarlamencie, by burzyć bariery, które utrudniają życie osobom takim jak ona. Ostatnio od lekarzy usłyszała bardzo złe wieści.

– Kilka dni temu dowiedziałam się, że choruję na raka piersi. To ogromna rewolucja w moim życiu – ogłosiła na Twitterze Janina Ochojska. – Jak państwo wiecie, kandyduję do Parlamentu Europejskiego i chcę państwu powiedzieć, że nie zrezygnuję z kandydowania. Dla mnie kandydowanie jest bardzo ważnym etapem w moim życiu, ponieważ to, co dotychczas robiłam w PAH-u, chce kontynuować w PE – dodała.

Ochojska przyznała, że nie badała się przez trzy lata. Zaapelowała do kobiet, by jak najczęściej się badały, by odpowiednio wcześnie wykryć groźną chorobę. – Żeby, kiedy spotka nas ta choroba mieć świadomość, że jest to tylko etap w życiu. I każde z nas może znaleźć w sobie tę siłę, by przezwyciężać wszystkie trudności związane z tą chorobą – dodała Ochojska.

źródło: fakt.pl