Janina Ochojska nie ukrywa, że jest w trakcie chemioterapii. Pokazała się na zdjęciach z europarlamentu

Słowa wsparcia płyną od poruszonych internautów po tym, jak Janina Ochojska pokazała się na zdjęciach z europarlamentu. Nowa posłanka nie ukrywa, że jest w trakcie chemioterapii i walczy ze straszną chorobą.

Janina Ochojska – słynna działaczka Polskiej Akcji Humanitarnej – została nową posłanką do Parlamentu Europejskiego. Startowała z list Komisji Europejskiej i osiągnęła bardzo dobry wynik zdobywając na Dolnym Śląsku ponad 307 tys. głosów. Ochojska, która porusza się o kulach (jest niepełnosprawna z powodu choroby Heinego-Medina) chce w PE walczyć o to, by burzyć bariery, które utrudniają życie osobom takim jak ona.

Przed wyborami w poruszającym nagraniu Janina Ochojska wyznała, że zmaga się z rakiem piersi. – Kilka dni temu dowiedziałam się, że choruję – mówiła. Ochojska przyznała, że nie badała się przez trzy lata. Zaapelowała do kobiet, by jak najczęściej się badały, by odpowiednio wcześnie wykryć groźną chorobę. – Żeby, kiedy spotka nas ta choroba mieć świadomość, że jest to tylko etap w życiu. I każde z nas może znaleźć w sobie tę siłę, by przezwyciężać wszystkie trudności związane z tą chorobą – dodała Ochojska.

Teraz na fotografii z europarlamentu – na której pozuje razem z Różą Thun – widać, że Ochojska jest w trakcie chemioterapii. Natychmiast od internautów popłynęły życzenia zdrowia i siły.

https://twitter.com/JaninaOchojska/status/1145983403021557760

źródło: fakt.pl