Owoce kandyzowane są dobre, ponieważ mogą być przygotowane do użycia w przyszłości, a następnie używane przez długi czas jako nadzienie do różnych ciast. Praktycznie każde pieczenie można uzupełnić owocami kandyzowanymi.

Możesz gotować te smakołyki, aby zawsze mieć pod ręką naturalne i zdrowe słodycze.

Możesz zrobić kandyzowaną dynię w domu. To bardzo proste! Możesz wreszcie użyć wszystkich dyń, z którymi po prostu nie wiesz co zrobić.

SKŁADNIKI

2 kg dyni

2 kg cukru

1,5 litra wody

cynamon do smaku

2 pomarańcze

goździk

PRZYGOTOWANIE

Dynia musi być oczyszczona i pokrojona w kostkę.

Teraz musisz ugotować syrop. Aby to zrobić, rozpuść cukier w wodzie i zagotuj.

Zagotuj dynię w syropie na około 5 minut, a następnie dodaj goździki i cynamon w patyczkach do wody. Zaleca się używanie właśnie taką, jeśli nie chcesz, aby na kandyzowanych owocach tworzyła się brązowa patyna.

Nie zapomnij dodać do wody soku i skórki pomarańczy. Można również używać cytryn, w zależności od tego, jaki zapach najbardziej lubisz.

Ponownie zagotuj wodę i gotuj przez 5 minut. Ten cykl należy powtórzyć od 3 do 5 razy. Im więcej razy gotujesz kandyzowane owoce, tym bardziej będą piękne i przejrzyste.

Syrop, który pozostaje po zagotowaniu dyni, nie wymaga nalewania. Może być używany do różnych celów. Na przykład do produkcji galaretki lub marmolady dla dzieci. Umieść kandyzowane owoce na papierze i wysusz. Możesz wysuszyć w piekarniku.

W celu lepszego przechowywania przesyp kandyzowaną dynie skrobię kukurydzianym. Przechowuj w zamkniętych bankach.

Możesz śmiało zapisywać instrukcje na mnóstwo arkuszy, ponieważ będziesz musiała wydać ten przepis każdemu, kto kiedykolwiek skosztuje twojej dyni kandyzowanej!