Jak zapobiec przegrzaniu silnika w upalny dzień? Włączenie ogrzewania to jeden ze sposobów

Przegrzanie silnika to częste zjawisko podczas upałów. Wystarczy utknąć w korku na kilkanaście minut, a nasze auto już to odczuje. Jak zapobiegać przegrzewaniu silnika? Wyjaśniamy.

Żeby uniknąć przegrzewaniu silnika podczas zbliżających się upałów warto pamiętać o przestrzeganiu kilku prostych zasad.

Jak uniknąć przegrzania silnika?

Wystarczy kontrolować stan płynu chłodzącego i silnikowego i nie dopuścić do ich braku w pojeździe. Warto także sprawdzać regularnie kondycję klimatyzacji w samochodzie. Nawet jeśli urządzenie działa, to nie znaczy, że jest w pełni sprawne.

Jeśli strzałka temperatury niebezpiecznie zacznie zbliżać się do czerwonego pola, musisz jak najszybciej włączyć OGRZEWANIE i ustawić nawiew na maksimum.

Dlaczego ogrzewanie? Jak donosi Auto Świat, dzięki temu odbierzemy ciepło z silnika. Jeśli to nic nie pomoże, musimy się zatrzymać i natychmiast wyłączyć pojazd. W przeciwnym razie możemy nie zdążyć dojechać do najbliższego warsztatu.

Dlaczego silnik się przegrzewa?

Przegrzanie silnika powodują zwykle awarie i nasze niedopatrzenia. Może szwankować pompa wody, wentylator lub termostat. Problem może tkwić też w zbyt małej ilości oleju silnikowego lub braku szczelności układu chłodzącego.