Uchwyty lodówki i kuchenki mikrofalowej, panele przełączników i gniazd, pokrywa pralki, wyciąg, parapet … Śnieżnobiałe nowe plastikowe części zbyt szybko tracą swój pierwotny wygląd.

Jak czyścić plastikowe drzwi
Żółcina na plastiku — powszechne zjawisko. Nie oznacza to, że parapet lub lodówka nie są często myte. Promienie słoneczne, spadki temperatury i kontakt z ludzkimi palcami i innymi przedmiotami, takimi jak doniczki, prowadzą do powstania trwałych plam.

Kilka sposobów wybielania plastiku w domu. Każde z proponowanych rozwiązań skutecznie rozwiązuje ten problem.

Jak wyeliminować żółtość

Esencja octowa
Namocz gąbkę w stężeniu 70–80% kwasu octowego i przetrzyj pożółkłe plamy na plastiku. Po 5 minutach wypłucz gąbkę w wodzie i ponownie przetrzyj powierzchnię. Środek doskonale rozpuszcza tłuszcz. Ważne: ubieraj przy tej prace rękawice!

Szare mydło 72%
Natrzyj startą brązową kostkę mydła na tartce z drobnymi dziurami. Dodaj trochę gorącej wody do strużki i wymieszaj, aby utworzyć lepką pastę. Nałóż ją na zanieczyszczone miejsca, pozostaw na kilka minut, a następnie opłukaj. Stare plamy przetrzyj szczotką.

Utleniacz dla farb do włosów 12%
środek jest sprzedawany w sklepach dla fryzjerów, a także jako część zestawu do rozjaśniania włosów w domu. Obrób zanieczyszczoną powierzchnię gąbką, pozostaw na 10 minut, opłukaj. Aby uzyskać lepszy wynik, powtórz procedurę.

Jak wybielić wyciąg

Pasta do zębów
W tym celu będzie przydatną nawet najtańsza. Ścierne cząstki produktu skutecznie oczyszczają chropowatą powierzchnię parapetu przed zanieczyszczeniem, żółtością i śladami doniczek.

Jak czyścić pastą do zębów
Uwaga! Przed czyszczeniem wyściółki gniazd, przełączników, paneli i uchwytów urządzeń elektrycznych należy je rozmontować i dokładnie osuszyć przed ponownym zamontowaniem.

Gniazda i panele przełączników
Nie zaleca się stosowania substancji zawierających chlor na tworzywach sztucznych, ponieważ przy kontakcie z nimi materiał może żółknąć jeszcze bardziej.
Być może znasz inne podejścia, które mogą aktualizować stare rzeczy? Podziel się komentarzami o swoim firmowym sposobie!