Jak sprawdzić , czy w czereśni jest robak? Sadownicy zdradzają sprytny trik

Sezon na czereśnie rusza, dlatego wiele osób chętnie kupuje te słodkie owoce. Jednak w przypadku czereśni trudno przed zakupem stwierdzić, czy na pewno nadają się do zjedzenia. Na szczęście osoby, które na co dzień zajmują się uprawą czereśni, znają skuteczny trik.

Czereśnie – ceny
Polacy uwielbiają czereśnie nie tylko za ich smak, ale też i możliwość zrobienia z nich różnego rodzaju przetworów, np. soków czy konfitur. Co prawda drzewa czereśni są popularne w naszym kraju, ale i tak ich owoce są bardzo drogie w porównaniu z innymi sezonowymi owocami. Na niektórych bazarkach kilogram czereśni kosztuje 22 złote! Dlatego tym bardziej jest szkoda, gdy po zakupach okaże się, że nie nadają sie do zjedzenia.

Jak sprawdzić, czy czereśnie są robaczywe?

Żeby przekonać się, czy czereśnia jest dobra, trzeba przyjrzeć się jej skórce. Jeśli jest na niej mała, ciemna plamka, to jest to znak, że w środku może być nieproszony gość.

Robaczywe czereśnie – co zrobić?
Niestety robaczywe owoce możemy tylko wyrzucić. Zjedzenie czereśni z insektami może skutować nie tylko rozstrojem żołądka, ale też poważnymi chorobami, które roznoszą owady. Dlatego przed kupnem warto dokładnie przyjrzeć się owocom w łubiance.

źródło: kuchnia.wp.pl