Borówki są niezaprzeczalnie pyszne – czy to dodane do deseru czy świeże prosto z krzaka. Ciężko się im oprzeć.

Borówki to samo zdrowie!

– mają niską zawartość kalorii i mnóstwo wartości odżywczych. Zawierają 24% rekomendowanej dziennej dawki witaminy C i K
– są bogate w antyoksydanty, która spowalniają proces starzenia oraz usprawniają pracę mózgu
– obniżają cholesterol
– oraz ciśnienie

Hodowanie borówek jest dużo łatwiejsze niż Ci się wydaje. Podczas gdy większości krzaczków zajmuje około 3 lata od czasu zasiania do owocowania można przecież posadzić sadzonkę.

Znajdź odpowiednie miejsce

Tak jak większość roślin borówki uwielbiają światło słoneczne. Jeśli masz ogródek – problem z głowy! Jednak jeśli mieszkasz w mieszkaniu nie martw się! Borówki można hodować również na balkonie.

Zapewnij im dużo miejsca

Jeden krzaczek potrzebuje około 2 metrów kwadratowych, więc nie sadź go w rogu przy płocie bądź między innymi roślinami. Pozwól mu się rozwinąć. Jeśli zamierzasz posadzić więcej krzaczków zostaw pomiędzy nimi około metr odległości.

Sadzenie

W Europie sadzenie borówek najlepiej sprawdza się w lato. Jeśli sadzisz młody krzaczek wyciągnij go z doniczki, otrzep korzenie i wsadź do wykopanego dołka. Obsypuj ziemią do momentu gdy będzie sam stał stabilnie. Nie zapomnij uklepać ziemi dookoła krzaczka. Nie zapomnij o nawadnianiu swojej roślinki. Borówki dojrzewają około 3 lata zanim zaczną produkować owoce – pamiętaj o tym decydując czy wybrać sadzonkę czy nasionka.

Teraz usiądź, zrelaksuj się i oglądaj jak Twój krzaczek rośnie każdego dnia wyższy i piękniejszy. Zanim się obejrzysz będziesz używać syropu z własnych borówek zamiast cukru! Podobało Ci się? Udostępnij!

źródło: podaj.to