Jak różnią się standardy kobiecego piękna w różnych krajach świata? Zaskakująco

Czy wiedziałeś, że kobiety, do których jesteś przyzwyczajony i o których myślisz, że są piękne, nie miałyby wzięcia na przykład w Japonii czy wśród wybranych afrykańskich plemion? Tamtejsi mężczyźni uganiają się za zupełnie innym ideałem. Ideałem, który dla ciebie mógłby wydać się co najmniej zaskakujący.

Akha, Tajlandia

Charakterystyczną cechą kobiet należących do grupy etnicznej Akha jest noszenie wyszukanych, kolorowych nakryć głowy. W sposob oryginalny dbają też o uśmiech i uzębienie. Im zęby czarniejsze, tym kobieta atrakcyjniejsza. Efekt uzyskuje się poprzez żucie betelu, mikstury uzyskiwanej z palmy areki. W tej kulturze pasta do zębów jest… zbędna.

Europa, USA

Europejki i Amerykanki można wrzucić do jednego worka. Określone wzorce zachowania czy urody są dziś lansowane przez Hollywood, świat gwiazd, pokazy mody, prasę kolorową i portale plotkarskie. Ideałem piękna jest zatem szczupła w biodrach, zadbana, dobrze ubrana i ze świetnym makijażem kobieta. Najlepiej taka, która potrafi ponętnie wyeksponować swój niezbyt duży biust i pełne usta. Oczywiście musi być na diecie. Najlepiej drakońskiej. Bo fit, tak jak eko, jest sexy!

Mursi, Etiopia

Kobiety z etiopskiego plemienia Mursi nie wiedzą co to botoks, a mimo to ich usta są… duże. Mówiąc w uproszczeniu. Kobiety już w młodym wieku przekłuwają dolną wargę i w otwór wkładają coraz to większe drewniane kręgi. Po kilku latach noszenia takiego kręgu ich usta mogą sięgać nawet do brody. Oczywiście im większy krążek, tym panna bardziej atrakcyjna. Czego to one nie zrobią dla faceta.

Japonia

Szczupła, filigranowa sylwetka, podkolanówki, krótka spódniczka, obcisła bluzeczka, makijaż i włosy spięte kokardkami – o takiej właśnie kobiecie marzy przeciętny Japończyk. Nie lubi dużego biustu, woli, kiedy kobieta infantylnie się uśmiecha i pozwala się zawstydzić. Większość młodych kobiet stylizuje się więc na uczennice w mundurkach.

Ameryka Południowa, Wenezuela

Nigdzie indziej rubensowskie kształty nie są tak bardzo popularne, jak w Wenezueli. Im większa pupa – tym lepiej. To sygnał dla mężczyzny informujący, że kobieta jest silna i płodna. Operacje powiększenia pośladków (i chirurgia estetyczna w ogóle) są w Wenezueli niezwykle popularne. Kobiety lubią eksponować obfity, sztuczny biust i biodra, ubierają obcisłe suknie i często zbyt obcisłe dżinsy odsłaniające na przyklad stringi. Kanon ten obowiązuje bez względu na wiek.

Masajowie, Tanzania, Kenia

Ach, Masajki! Kobiety idealne. Oczywiście dla Masajów. Jednakże obiektywnie rzecz biorąc, bez wątpienia należą do jednych z najbardziej atrakcyjnych kobiet w Afryce. Ogolona głowa to symbol piękna. Tak jak koraliki, które Masajki noszą jako kolczyki, i od których ich uszy stają się coraz bardziej obwisłe.

Padaung, Tajlandia

Złote obroże to ich znak rozpoznawczy. Nakładają je już w wieku 5 lat i dokładają z wiekiem – w ten sposób wydłużają swoją szyję. Bo tylko wtedy, kiedy jest długa, kobiety-żyrafy mogą czuć się atrakcyjne.

Himba, Namibia

Kobiety plemienia Himba są niezwykle atrakcyjne: mają pełne piersi, kształtne pośladki i atrakcyjną figurę. Ale chętnie podejmują się pewnym zabiegom upiekszającym. Ogólnie przyjętym w plemieniu kanonem urody jest smarowanie skóry mazią z tłuszczu i wyciągu z roślin. Smarują nią całe ciało oraz włosy – po rodzaju uczesania można poznać, czy kobieta jest dziewicą, wdową, czy jest zamężna.

Kraje islamskie

W niektórych krajach – szczególnie islamskich – piękno kobiety jest utożsamiane z jej skromnością wyrażaną przez muzułmański hidżab.

źródło: facet.onet.pl