Jak przywrócić czarny kolor ubrań bez chemii? Potrzebujesz składników, który znajdziesz w kuchni

Kawa i herbata to najpopularniejsze gorące napoje w Polsce. Pijemy je codziennie, ale nie wiemy, że produkty te mają zastosowanie nie tylko w kuchni. Można robić z nich np. płukanki do włosów, pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki czy z butów. Okazuje się, że kawa i herbata może przydać się także podczas prania ciemnych ubrań.

Sprawdź, co się stanie jeśli dodasz kawę lub herbatę do prania! Efekt cię pozytywnie zaskoczy

Każdy z nas ma w szafie ubrania o kolorze białym i czarnym. To jedne z najbardziej uniwersalnych barw, które spokojnie można łączyć z innymi. Biała odzież ma jednak tendencję do zmiany odcienia na żółtawy lub szary, natomiast czarna po jakimś czasie zaczyna mieć wyblakły kolor. Herbata i kawa, mogą pomóc utrzymać intensywny kolor i zapobiec blaknięciu.

2

Kawa lub herbata jako dodatek do prania to ekologiczny i skuteczny sposób, aby utrzymać ciemny kolor ubrań. Pozwoli ci to cieszyć się intensywną czernią swoich ulubionych ciuchów i da taki sam efekt, jak kosztowne płyny.

3

Jak wykorzystać herbatę i kawę podczas prania?

Upewnij się, że włożyłeś do bębna jedynie ciemne rzeczy. Do komory piorącej wlej ćwierć szklanki mocnego naparu z herbaty lub kawy (bez fusów). Ten napój zadziała jak naturalny barwnik. Ma bardzo intensywny kolor i zapobiegnie blaknięciu ubrań.

źródło: fakt.pl