Jest kilka rzeczy, które sprawiają, że nasze ciało wygląda nieestetycznie, jak na przykład pomarańczowa skórka lub zwiotczałe ramiona. Nie ma jednak potrzeby inwestować w drogie kremy i zapisywać się na siłownię. Przy odrobinie samodyscypliny i systematyczności poradzimy sobie ze skórą ramion w domowych warunkach.

Problem zwiotczałych ramion pojawia się z kilku powodów. Skóra traci jędrność po gwałtownym spadku wagi, po ciąży, z braku ćwiczeń, wraz z wiekiem. Na szczęście można temu zaradzić!

Zanim przejdziemy do domowych maseczek, zacznijmy od najważniejszego – sport i zdrowa dieta to podstawa! Codziennie trzeba poświęcić 10-15 minut (tyle naprawdę wystarczy!) na trenowanie mięśni ramion. Ćwiczenia (np. pompki czy podnoszenie ciężarków bądź zwykłych butelek z wodą) połączcie ze stosowaniem jednej z poniższych maseczek na ciało (najlepiej jest stosować je zamiennie).

Skóra potrzebuje wielu składników, by być odpowiednio odżywioną i nawilżoną, a co za tym idzie, by nie wiotczeć. Proponujemy Wam krem domowej roboty z witaminą E. Składniki:

– 100 g jogurtu naturalnego,

– jajko,

– jedna kapsułka witaminy E.

Zaczynamy od wymieszania jogurtu i jajka (pamiętajcie, by wybełtać jajko prze dodaniem go do jogurtu). Otwieramy kapsułkę z witaminą E (ma galaretowatą konsystencję, więc nie ma najmniejszego problemu z połączeniem jej z jogurtem i jajkiem). Gotowy krem wstawiamy do lodówki na kilka minut. Zimny krem wcieramy w ramiona, zostawiamy na 10 minut i następie spłukujemy zimną wodą.

Maseczkę należy wykonywać regularnie co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Po miesiącu efekty mile Was zaskoczą. Drugi przepis, podany poniżej, jest równie skuteczny!

Jabłka to nasi sprzymierzeńcy w walce o jędrną skórę!:

– pół szklanki soku z jabłek (100 ml),

– pół szklanki soku z melona,

Wystarczy zmieszać oba soki i użyć ich do wykonania masażu ramion. Wystarczy wykonać taki masaż dwa razy w tygodniu.

Skóra ramion szybko wiotczeje, więc warto postarać się utrzymać ją w formie!

źródło: podaj.to