Jak dziś wygląda Ewa z „W labiryncie”? Aktorzy jednej roli po latach [Zdjęcia]

Zdarza się, że aktor popularnego serialu zostaje skojarzony ze swoją rolą tak bardzo, że nie może później odciąć się od wykreowanego wizerunku. Nawet jeśli występuje w kolejnych filmach, jego osoba wciąż przywodzi na myśl postać znaną sprzed lat.

Kadr z serialu „Janosik”

Oto aktorzy jednej roli, którzy wiele lat temu zachwycili publiczność. Co dziś robią i jak wyglądają?

Porucznik Borewicz z „07 złoś się”

Bronisław Cieślak zapisał się w pamięci polskiego widza jako porucznik Borewicz z niezapomnianego serialu „07 zgłoś się” z lat siedemdziesiątych.

Kadr z filmu „Wściekły”

Bronisław Cieślak po latach

Na kolejny dłuższy epizod telewizyjnej kariery aktorowi przyszło czekać wiele lat. W l. 2009-2016 grał główną rolę w serialu paradokumentalnym „Malanowski i Partnerzy”. Trudno jednak porównywać produkcję emitowaną na Polsacie do niezapomnianego serialu epoki PRL.

3

Ksiądz proboszcz z „Plebanii”

Rola sympatycznego księdza proboszcza Antoniego z „Plebanii” trwale zrosła się z wizerunkiem Włodzimierza Matuszaka.

4

Włodzimierz Matuszak po latach

Aktor spędził na planie telenoweli 12 lat. Pewnie niewielu pamięta, że zdarzało mu się grać role zdecydowanie odbiegające od wykreowanego w niej wizerunku. W filmie „Git” (2015) wcielił się w postać groźnego więźnia. Wiele lat wcześniej w „Pitbullu” zagrał komendanta stołecznego policji.

Kadr z filmu „Git”

Ula Cieplak z serialu „BrzydUla”

Tytułowa rola w serialu TVN „BrzydULa” stanowiła dla Julii Kamińskiej prawdziwą przepustkę do sławy. Dwudziestodwuletnia wówczas studentka germanistyki nie miała formalnego wykształcenia aktorskiego.

Kadr z serialu „BrzydUla”

Julia Kamińska po latach

Od debiutu Julii Kamińskiej w hitowej produkcji TVN minęło już niemal 10 lat. Od tego czasu aktorka otrzymała role w wielu popularnych serialach takich jak „Singielka” czy „Na dobre i na złe”. Zagrała główną rolę w komedii romantycznej „Narzeczony na niby” (2018). Zwyciężyła też w jedenastej edycji „Tańca z Gwiazdami”.

Mimo tak licznych aktywności, widzowie z pewnością jeszcze długo kojarzyć ją będą z serialową Ulą i jej niezwykłą metamorfozą.

Kadr z filmu „Narzeczony na niby”

Arnie z „13 posterunku”

Piotr Zelt stał się sławny dzięki roli Arniego w kultowym sitcomie Polsatu „13 posterunek”.

Kadr z serialu „13 posterunek”

Piotr Zelt po latach

Od czasu „13 posterunku” aktor otrzymuje głównie role drugoplanowe w różnych filmach i serialach. Żadna nie zapadła w pamięć polskim widzom w takim stopniu jak postać osiłkowatego policjanta.

Instagram.com/@piotr_zelt

Ewa z „W labiryncie”

Agnieszka Robótka-Michalska miała okazję zagrać główną rolę w pierwszej polskiej telenoweli, emitowanej na przełomie lat 80. i 90. Serial „W labiryncie” przyciągnął przed ekrany miliony widzów. Mimo to, rola wiecznie nieszczęśliwej farmaceutki Ewy w pewnym momencie znużyła aktorkę. Mimo uwielbienia fanów, Robótka postanowiła odejść z serialu.

Kadr z serialu „W labiryncie”

Agnieszka Robótka-Michalska po latach

Odważna decyzja nie opłaciła się aktorce, gdyż zakończyła jej karierę w show-biznesie. Zaczęła grać w teatrze, a następnie wyjechała za granicę. Po powrocie do Polski nie odnalazła się już w branży.

11

Maryna z „Janosika”

Ewa Lemańska na stałe zapisała się w historii polskiej telewizji dzięki roli Maryny w kultowym polskim serialu lat 70. „Janosik”.

Kadr z serialu „Janosik”

Ewa Lemańska po latach

Dalsze losy Lemańskiej nie miały wiele wspólnego z aktorstwem. Wiele lat temu wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie żyje do dziś.

Facebook.com/@Ewa_Lemanka

Tulipan

Jan Monczka zapisał się w zbiorowej pamięci Polaków jako bezwzględny uwodziciel z niezapomnianego serialu „Tulipan” (1986).

Kadr z serialu „Tulipan”

Jan Moczka po latach

Choć aktor wciąż grywa w filmach i serialach (np. „Pierwsza miłość”, „Singielka”), w jego dorobku próżno szukać roli tak znaczącej jak legendarny Tulipan.

Kadr z serialu „Singielka”

źródło: pikio.pl